Zavazadelník ze dřeva. Unikátní Ferrari na míru lze poptávat už i v Praze

Dosud to byla móda hlavně pro šejky, ale unikátní program Tailor-made, který zavádí automobilka Ferrari, je k mání už i v České republice. Chcete výjimečné Ferrari? Opravdu výjimečné? Tak výjimečné, že bude jediné na světě? Pak se posaďte, tohle vám vezme dech.

Už před časem jsme psali o tom, že Ferrari implantovalo do interiéru modelu Ferrari California sedačky potažené modrou džínovinou. Ano, riflovinou! Prémiový magazín First Class Traveller ovšem ve svém příštím vydání ukáže svým předplatitelům sedadla také z materiálu, který se používá na společenské obleky, kalhoty a saka. Zde je v modelu Ferrari FF:

Program Tailor-made, který nenabízí žádná jiná automobilka na světě, znamená maximální personifikaci vozu, přizpůsobení osobnosti a povaze klienta. Proces startuje prvotním rozhovorem v pražském showroomu, kdy se vybírá zejména vhodný model. Látky, materiály, barvy a další detaily se vymýšlejí za přítomnosti zákazníka již v továrně Ferrari v italském Maranellu, kde je k dispozici designér. Nebo spíše návrhář. Auto je totiž v tomto případě vnímáno často spíše za součást šatníku než garáže. Ostatně hala, kterou Ferrari postavilo zcela samostatně mimo běžné výrobní linky jen na tento program (aby klienti Tailor-made nebyli závislí na dodacích lhůtách sériových modelů), je spíše textilní manufakturou, kde nejsou žádné stroje, probíhá tu jen ruční práce! Ano, šití! „Už z oblečení je designér schopen vyčíst vaše spády k barvám a stylům. Pozvolna vytvářený psychologický profil si následně návrhář dolaďuje podle vašich reakcí na ukázkové fotografie různých hraničních variant aut, aby lépe zjistil, zda vás pocitově osloví zavazadlový prostor vyložený dřevem jako na soukromých jachtách nebo závodní interiér, jestliže žijete dnem i nocí vůní spáleného benzinu,“ píše první český magazín, který je přímo distribuován tuzemským miliardářům.

A opravdu: tady je zavazadlový prostor Ferrari FF s lodním dřevem!

First Class Traveller uvádí, že tento unikátní program Tailor-made, při kterém je možné zakázkově upravit cokoli kromě tvaru mechanických částí a Ferrari garantuje světovou exkluzivitu této kombinace, navyšuje cenu standardního Ferrari v průměru o 100 000 EUR, čekací doba na vůz se prodlouží, ale překvapivě ne o mnoho. Jen o tři měsíce. Aktuální čekací doby na Ferrari v České republice se podle magazínu pohybují v rozmezí od čtvrt roku po jeden rok (California 4 měsíce, 458 Coupé 6 měsíců, 458 Spider a FF přibližně 1 rok), toto „haute couture auto“, auto ušité na míru, se vyrábí přibližně 6 měsíců až něco málo přes jeden rok – v závislosti na typu modelu. Více se můžete dozvědět v showroomu Scuderia Praha v budově PPF Gate na Evropské v Praze 6.