VIDEO: Tohle je skutečný hybrid! Po vodě pluje rychlostí 72 km/h, silnice deklasuje dvoustovkou!

Spojení hybridní automobil doposud označovalo pouze ty vozy, které ke svému pohonu užívali kombinaci elektromotoru a klasické pohonné jednotky. Bez ohledu na to, zda spaluje diesel či benzín. Marc Witt si však již v roce 2006 pomyslel, že toto spojení může být aplikováno také na automobil schopný jízdy po souši i plavby po vodě. Po šesti letech enormně drahého vývoje vzešel z jeho snažení projekt Sea Lion, který je dnes považován za nejrychlejší obojživelný dopravní prostředek světa. Witt si navíc užil své, Mořský lev tak míří do prodeje. Ten zajišťuje společnost Fantasy Junction, která na hybrid nasadila cenu 259 000 USD (4 921 000 Kč). Za ní si však kupodivu nepořídíte jen samotnou vozoloď, ale rovněž Wittovo doživotní poradenství. Máte zájem?

Spolupráci s Marcem Wittem samozřejmě můžete odmítnout. Nedokážeme si ale představit, proč by někdo dával padáka člověku, který chce zadarmo působit jako „konzultant, inženýr, mechanik a psychiatr“. Zvláště při pohledu na extrémně složitou techniku, s níž si běžný servis nebude vědět rady. A to ani v případě, že s Mořským lvem zajedete do Mazdy, jejíž rotační motor 13B (neboli Wankel) projekt Sea Lion pohání.

Pohonná jednotka s objemem pouhého 1,2 litru (jedná se o starší motor, přestavbu na současný agregát z Mazdy RX-8 však Witt zvládá levou zadní) přitom rozjede projekt Sea Lion na 200 km/h na souši a 72 km/h na vodě. Kupodivu to však nestačí na zápis do Guinnessovy knihy rekordů, kde laťka nastavená na vodní hladině činí 97 km/h.

Snad lépe než slova však podstatu projektu Sea Lion vystihuje video, které se nám pro vás podařilo zajistit. Můžete si tak udělat naprostou představu o transformaci ze silničního na vodní nastavení, stejně jako jsou patrné zavazadlové prostory na bocích. Ty sice na první pohled vypadají jako titěrné, pojmout však zvládají i dvě složená horská kola. Mořský lev tak mimo svých jízdních kvalit dokazuje, že cizí mu není ani praktičnost. Kdo s ním tedy bude brázdit Vltavu?

http://www.youtube.com/watch?v=TtHH0mkh-I0&feature=youtu.be&hd=1