VIDEO: Nové Volvo V40 se představilo ještě před Ženevou, v interiéru skrývá malou revoluci!

Po uniknuvších snímcích tu máme konečně oficiální představení. A to dokonce týden před zahájením autosalonu v Ženevě. Nové Volvo V40 však již nechtělo čekat v přítmí stánku skandinávské značky. Důvod je naprosto jasný. Firma vstupuje do velmi sledovaného segmentu prémiových hatchbacků, kde bude o zákazníky soupeřit s modely jako BMW řady 1 nebo Audi A3. S ohledem na standardní výbavu v podobě systému Start/stop a rekuperaci brzdné energie však novinka hodlá nadělat vrásky i Lexusu CT 200h. Plánovaný roční prodej 90 000 vozů by tudíž nemusel být nesplnitelný.

Důležité je samozřejmě správné nacenění a luxusní výbava, přibližně 85 % veškeré produkce má totiž mířit na evropský trh. A jak je dobře známo, po celém světě neexistuje rozmařilejší zákazník než ten, který pochází ze Starého kontinentu. Mimo tradiční bezpečnostní výbavu v podobě systémů City Safety a Pedestrian Detection proto Volvo muselo výrazně přepracovat rovněž interiér.

Revoluce se tak odehrála zejména na přístrojovém štítě, kde již chybí dva tradiční kruhové ukazatele. Místo nich je tu pouze centrální otáčkoměr, který doplňují volitelné TFT displeje po stranách. Tím by nové Volvo V40 mohlo zaujmout především mladou klientelu, ta starší bude naopak kvitovat zachování tradiční plovoucí konzole nabízející ideální krytou přihrádku na drobnosti či kabelku.

Pod kapotu by se měl nastěhovat nejenom zcela nový dvoulitrový diesel s extrémně nízkou spotřebou, ale také přeplňovaný benzinový pětiválec naladěný na 187 kW (254 koní), který by měl Volvu V40 zajistit zrychlení z klidu na stovku za 6,7 s. Volit budete moci rovněž mezi automatickou a manuální převodovkou, sazkou na jistotu jsou pozdější pakety R-Design a Volvo Ocean Race. Na který si počkáte?