VIDEO: Kdo je lepší za volantem Ferrari FF? Mistr světa Alonso, nebo šampion rallye Markku Alen?

- Reklama -


Názory na jeho vzhled se různí, jedna věc však zůstává nevyvratitelná. Prakticky každý se chce posadit za jeho volant. Mistry světa nevyjímaje. I díky tomu můžeme dnes sledovat, jak si s vůbec prvním Ferrari vybaveným pohonem všech kol poradí mistr světa formule 1 Fernando Alonso či rallyový šampion Markku Alen. Ten v roce 1978 vyhrál světové mistrovství, řidičský grif však kupodivu neztrácí ani ve svém pokročilém věku. Ferrari FF navíc prohnal ve švédském Arjeplogu, který se nachází pár set kilometrů od areálu využívaného značkou Range Rover. Ten jsme pro změnu navštívili my před týdnem, kdy jsme se mohli exkluzivně posadit za volant nového kabrioletu Jaguar XKR-S.


Oproti britskému sportovnímu vozu nabízí italský plnokrevník vyšší výkon, jeho dvanáctiválcový motor byl naladěn na 485 kW (660 koní). To běžně stačí na třísetkilometrové tempo, tak rychle ovšem Markku Alen na sněhu a ledu rozhodně nejel. Během 14kilometrového úseku rozpohyboval Ferrari FF na 100 km/h, vyšší hodnoty by již znamenaly zhoršenou ovladatelnost.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=58UeQZqvVfY&feature=youtu.be&hd=1[/youtube]
Ze záběrů druhého videa se ovšem zdá, že i 100kilometrové tempo bylo přílišné na Fernanda Alonsa a Felipe Massu.  Stájoví kolegové týmu Scuderia Ferrari se s nejnovějším přírůstkem v nabídce značky svezli v rámci soustředění v italské Madonna di Campiglio, očividně však spíše vychutnávali krajinu, než aby soutěžili. Svědčí o tom ostatně i prohlášení Massy po sjetí improvizovaného slalomu: „Nejpozoruhodnější vlastností tohoto automobilu je fakt, že nemusíte dělat kompromisy. Na žádném povrchu. Stále je to velmi výkonný vůz, mimo to jej však může každý den používat celá rodina!“ Souhlasíte? A koho z těchto tří závodních jezdců považujete za nejlepšího?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IJWHioUbelg&feature=youtu.be&hd=1[/youtube]