VIDEO: Jaguar posílá do výroby konkurenci pro Porsche Boxster!

- Reklama -

A máme to tu černé na bílém. Britská automobilka s definitivní platností posílá do výroby úchvatný koncept C-X16, který se představil loni na autosalonu ve Frankfurtu. Čekat na jeho příchod navíc nemusíme roky, ale pouhé měsíce. Ohromný zájem veřejnosti znamenal neustálý přísun kávy vývojovému týmu, novinka nazvaná F-Type tak zamíří do showroomů Jaguaru již v první polovině příštího roku. Toto načasování je více než logické. Trh s malými sportovními vozy se opět začíná hlásit o slovo, o čemž svědčí nedávné premiéry dvojčat Toyoty GT 86 a Subaru BRZ. Mnohem více však F-Type bude konkurovat Audi TT, BMW Z4, Mercedesu-Benz SLK a Porsche Boxsteru, které je králem tohoto segmentu. Nový otevřený Jaguar ho však již dopředu poráží minimálně technickými údaji. Bude to stačit?

Pod kapotu dostane novinka několik motorů, ani jeden z nich však nehodlá ohrozit existenci polárních medvědů. Diesel je tedy zřejmě ve sportovních modelech Jaguaru zapovězen. Vrcholem nabídky pohonných jednotek se tak po právu stane produkční verze přeplňovaného třílitru V6, která se objevila pod kapotou konceptu. Produkovat by skutečně měla proklamovaných 280 kW (380 koní), spojení s hybridním hnacím ústrojím je však ve hvězdách.

Jistotou je naopak nízká hmotnost. Jaguar hodlá F-Type vyrábět převážně z hliníku jako větší XK a na střechu použije plátno namísto pevných panelů. Pokud se navíc Miku Crossovi, hlavnímu testovacímu jezdci, povede ideálně naladit podvozek (přiložené video tak opravdu naznačuje), mohla by novinka Boxsteru skutečně ujet i v zatáčkách. Ostatně, pokud se chování prototypu zdá být dostatečně dobré Martinu Brundlemu, vítězi vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans, pak jsme spokojeni také.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e2uPftzhV7o&feature=youtu.be[/youtube]