První prodané Bentley všech dob míří do aukce

- Reklama -

Pokud jste skutečný milovník historických automobilů, máme pro vás dobrou zprávu. Nejstarší vůz Bentley, vůbec první „sériově“ vyrobený, který navíc kdysi vlastnil herec Steve McQueen, míří do prodeje. Vůz bude vložen do aukce Gooding & Co. v Santa Monice na Pebble Beach v Kalifornii. Pozor, zaškrtněte si v kalendáři srpen!

Bentley 1921 Chassis No. 3 je považováno za vůbec první prodané auto této značky, které bylo skutečně dopraveno zákazníkovi. Původně mělo hliníkovou karoserii a žádnou střechu. Paul Hageman, specialista aukční síně Gooding & Co., vysvětlil, že nejde o zcela první exemplář automobilky. Ten byl pouze konceptem, který se nedochoval. Druhý kus, mířící do aukce, však již byl uschován automobilkou. Model Chassis No. 3 prošel majetkem mnoha vlastníků v Británii, ale žádný z nich nepředpokládal, že se časem zhodnotí. Proto je velkou záhadou, v jakém je stavu. Jisté je, že tento klasický vůz jednu dobu měl dokonce Ivor Llewelyn, otec herce z filmů Jamese Bonda Desmonda Llewelyne.

Bentley z roku 1921 s třílitrovým motorem by podle předpokladů mohlo být vydraženo v srpnu za částku kolem 250 000 USD. Pokud by však bylo v přijatelném technickém stavu, mohla by konečná částka dosáhnout například hodnoty 1927 Bentley, který byl vydražen v minulosti za 780 000 USD.

www.goodingco.com