Ostrov na Floridě vymění za Ferrari Enzo

- Reklama -

Někdo jezdí z města na chalupu autem, někdo lodí. To první je běžné v Česku, to druhé na Floridě. Poblíž Port Orange je nyní na prodej soukromý ostrov o velikosti 12 000 metrů čtverečních. Prodávající za něj nechce ani dolar. Chce jednu věc.

Auto. Staré devět let. Dobrá koupě, říkáte si?

Tím požadovaným autem je ovšem Ferrari Enzo. Dvoudveřové kupé vzniklo jen v 400 exemplářích a od roku 2004 se nevyrábí. Původní cena byla 645 000 eur, ale nehrála roli – všechny kusy byly prodané dva roky předtím, než se začaly vyrábět.

Majitelem Enza v Česku byl advokát Robert Pergl, prodal ho však po třech letech užívání, aby ho „vyměnil“ za start ve vytouženém závodě 24 hodin Le Mans. „To je bohužel tak nákladná záležitost, že jsem se musel rozhodnout, zda jet závod, nebo mít Enzo Ferrari,“ vzpomíná Pergl, který se rozhodl pro závod: „Máte tam čtyřicet až šedesát lidí v týmu, sponzory, hosty a modlíte se, aby vydržela technika, aby nikdo neudělal chybu, aby do vás soupeř zezadu nenaboural. Tam je takových kdyby, že po dojezdu je to silný zážitek, jako když vyšlapete na Mount Everest.“

Nyní by za Enzo mohl mít rovnou ostrov. Jak vypadá? Letíme k Floridě…

Na snímku vpravo už vykukuje výběžek prodávaného ostrova. Dole v detailu.

Ostrov nemá airstrip, takže buď se musí přistát helikoptérou, nebo připlout po vodě. Je příjemné mít ohraničené soukromí jen pro sebe, ale co jiného si s ostrovem počít, zatím nevymyslel ani dosavadní vlastník.

Prodávající je ochoten slevit i na Ferrari F 50 nebo La Ferrari F 70. Otázkou je, co se s ostrovem dá podniknout a zda nechat si auto, byť starší, není smysluplnější.

-cas-

Foto: Archiv