Noční Moskva: Zlaté BMW X5. Noční Miami: Zlaté Lamborghini Aventador

Zlato přichází do módy. Nehovoříme o investičním zlatě. I když nutno dodat, že jakkoli je nové auto prodělečná investice, v případě zlatých unikátů to tak úplně neplatí. Jde o sběratelské rarity. Vzácné jsou nejen kvůli ceně, ale i přehnané okázalosti, která mnohé provokuje, hlavně policii. Doplatil na to i řidič zlatého Lamborghini v uličkách Miami, ale o tom až za chvíli. Na nočních ulicích v Moskvě bylo zachyceno opravdu parádně zlaté BMW X5, rozsvícená světla snad ani nepotřebovalo, jak nablýskaný lak karoserie zářil. V padlé tmě zastínilo i Kreml.

Vůz zářil do dáli jako lucerna, dovnitř nebylo radno nahlížet. Jako by si řidič jenom zastavil na vyřízení telefonátu. Jinak, jak už to tak bývá, na registrační značku měl na dopravním odboru magistrátu „štěstí“. Skoro to vypadá jako punc k certifikátu.

Zlatou mánii, zejména v Rusku, přiživil film Diktátor (parodie, hlavní role Sacha Baron Cohen), kde se připomněl vůz Dartz Kombat, právě ve zlatém laku. Pokud se vám naše fotky líbí a chtěli byste vidět zlaté auto v akci, pak se podívejte na videozáběry z Miami, kde se amatér snažil pronásledovat zlaté Lamborghini Aventador. Ujelo mu, ale jen na chvíli. Pak ho lapila do osidel policejní hlídka.

-sfc-