Má tak rád Ferrari, že s ním parkuje doma

Kdekdo obdivuje Ferrari. Málokdo jej však miluje natolik, že by s ním dokázal žít. Ano, v jednom pokoji. Tak to dělá 45letý Holger Schubert, který své Ferrari 512 BBi nejen řídí, ale i parkuje v prvním patře své rezidence.

„To auto jsem si zamiloval pro jeho tvar. Je to pro mě kus umění. Než bych měl vystavenou neosobní sochu, raději se večer dívám na své auto,“ uvedl Američan, žijící v kalifornském městečku Brentwood.

Svým Ferrari z roku 1984 přímo z příjezdové cesty vjede do obývacího pokoje a zastaví před prosklenou stěnou s výhledem na oceán.

Když chce s vozem vyjet, aktivuje nejprve sklopnou hydraulickou rampu, na které auto stojí. Ta se postupně zvedne a nakloní tak, až vůz samočinně sjede směrem dozadu před dům.

Tím se Schubert vyhýbá zamoření obývacího prostoru výfukovými plyny. Vše je dobře vidět zde:

Schubert je fanouškem italského designu. A tak má ještě dvě Maserati. Vzhledem k omezenému pozemku parkuje vozy v jedné uličce s vlastní otočnou rampou pro snazší manipulaci – málem jako na letadlové lodi. Když ho tedy Ferrari v bytě omrzí, dělá mu společnost Maserati.

Bohužel doposud nevyřešil, jak nespat o samotě. Ložnici a kuchyni má totiž o patro níž, takže neustále na svůj artefakt nevidí.

Také se vám líbí Ferrari, ale nemáte na něj dost peněz, respektive považujete za zbytečné si ho pořizovat na české silnice a do českého klimatu? Těšte se na nové FC, kde vám vysvětlíme, jak si Ferrari užít, aniž byste si ho museli kupovat nebo naslepo půjčovat.

-cas-