Jenson Button prodává své Porsche 2.7 Carrera RS. Máte 6 100 000 Kč?

Mistr světa formule 1 z roku 2009 se očividně rozhodl věnovat všechen svůj volný čas snoubence, modelce Jessice Michibata. Jinak si totiž nelze vysvětlit fakt, že Jenson Button dal do prodeje své ultravzácné Porsche 911 Carrera RS. To je mezi fanoušky značky považováno za Svatý grál, vyrobeno jej ovšem v 70. letech minulého století bylo pouze 1590 kusů. Mezitím vůz prošel úspěšnou závodní kariérou i nepříliš oblíbenou kúrou zubu času, dnešních dní se tak dožila jen hrstka kusů. Skočíte po tomto exempláři s dechberoucí historií?

Vůz byl vyroben v roce 1973, přičemž pod zadní kapotu s tzv. kachním křídlem dostal tehdy zcela nový šestiválcový plochý motor o objemu 2,7 l. Ten produkoval 154 kW (210 koní), což mu stačilo na akceleraci z klidu na stovku pod šest sekund a nejvyšší rychlost 245 km/h. Okamžitě po uvedení do provozu se tak Porsche 911 Carrera RS stalo nejrychlejším německým automobilem.

Prvním majitelem se stal Mario Angiolini, zakladatel italského závodního klubu Jolly Club, který Porsche úspěšně zajížděl v lokálních soutěžích. V zavazadlovém prostoru na přídi tak nový majitel bude moci najít i několik vítězných věnců. Mnohem více ho však potěší špičkový stav. Angiolini dbal na pravidelný servis, společně s Buttonem, který vůz koupil před 2 roky, pak najeli pouhých 40 000 km.

Jessice Michibata tak můžeme pouze vděčit za to, jak Jensonovi zamotala hlavu. Nebýt jí, nebyl by na prodej jeden z nejlegendárnějších automobilů všech dob, který se navíc může pyšnit jedním mistrem světa F1 v kolonce předchozích majitelů. Šest milionů korun se tak zdá být pakatelem. Vytáhnete je z peněženky? Nebo vás více zaujala Buttonova snoubenka?