Dubajská policie má další žihadlo: Ferrari FF

Chci se s Vámi rozloučit. Dávám výpověď a okamžitě se hlásím k policii v Dubaji.

Divíte se mi snad?

Před několika dny jsem psal, že tamní policejní sbor dostal jako služební vůz první Lamborghini Aventador, a nyní dubajské autority zakoupily pro potírání zločinu další supersportovní nářadí: Ferrari FF. 660 koní, až 335 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy, z 0 na 200 km/h za 11,0 s a z rychlosti 100 km/h zastaví na 35 metrech.

Ale o rychlostní parametry tu tolik nejde. Oproti Aventadoru má Ferrari FF především výhodu ve čtyřech sedadlech, takže policisté mohou převážet i zatčeného/zatčené. Ti navíc za jízdy nevyskočí – karoserie typu shooting brake má jen dvoje dveře. V mírné nadsázce, kdyby v Emirátech nebyly tak přísné tresty, snad bych se i udal, abych se Ferrari Four, jak se FF říká, svezl… I když, pohled na policejní Lambo je také krásný:

Ve srovnání s Aventadorem je vůbec první Ferrari s pohonem čtyř kol použitelnější v náročnějších podmínkách, dubajská policie s ním úspěšně provedla první zatčení i v prašné poušti. Nejrychlejší čtyřsedadlový vůz s praktickou velikostí zavazadelníku (450 litrů) stál dubajské úřady 250 000 dolarů, zatímco Aventador 550 000 dolarů.

Rychlá policejní šídla jsou nutná. Nejen v Emirátech, ale i v Kuvajtu mají řidiči navzdory vysokým pokutám plynový pedál přivařený k podlaze. Tak to tam vypadá na silnicích:

V akci jsou vidět Lamborghini Murciélago, Porsche GT3 RS, Carrera a GT2, Mercedes CLS 55 a E 63 a ještě Ferrari Scuderia.

Petr Casanova