Co dělá David Coulthard v závodnickém důchodu? Chytá golfové míčky do Mercedesu-Benz SLS!

Tak tohle video je opravdu neuvěřitelné. Již jen zachytit pohledem letící golfový míček je náročné. Lapnout ho ovšem do jedoucího automobilu je prakticky nemožné. A to, i když máte otevřený kabriolet. Přesto se o to formulová legenda David Coulthard a profesionální golfista Jake Shepherd pokusili. A nezklamali. Shepherd totiž odpálil míček rychlostí 286,4 km/h zrovna v momentu, kdy se okolo něj Coulthard řítil s Mercedesem-Benz SLS AMG Roadster tempem 193,08 km/h. Míček se mu povedlo zachytit 275 metrů od teečka, vůbec to však nebylo jednoduché!

„Jediným způsobem, jak míček chytit, bylo dívat se na něj, nikoliv na silnici. Což znamená extrémní riziko i v případech, kdy máte k dispozici uzavřenou trať. Když se ale vše povedlo a míček dovnitř vozu vlétnul s naprostou samozřejmostí, měl jsem pocit, jako bych vyhrál závod F1,“ osvětlil nám náročnost celého experimentu David Coulthard.

Jeho jásotu se ovšem vůbec nedivíme. Celé akci přihlíželi rovněž komisaři z Guinnessovy knihy rekordů, kteří dvojici po právu odměnili certifikátem. Coulthard a Shepherd jsou tak zapsáni pod nejdále odpáleným golfovým míčkem zachyceným jedoucím vozem. Co myslíte, pokoří je někdo? A jaké blbinky by měl bývalý závodník F1 v důchodu vymyslet na příště?