Cavalliho zlaté Mini: Jak dlouho by přežilo bez úhony na české ulici?

Mini Paceman Cooper S, který pro charitativní dražbu filmového festivalu Cannes vyšperkoval (doslova) Roberto Cavalli, svědčí o tom, že 72letý italský návrhář buď má hodně volného času, nebo designování vzal opravdu zodpovědně. Možná až moc. V některých zemích by mohl mít majitel potíže, a nejen s dopravní policií.

Cavalli vměstnal veškerou svou kreativitu do 4,1metrového crossoveru, na pokoji nechal alespoň motorový prostor včetně přeplňovaného čtyřválce s objemem 1,6 litru a výkonem 184 koní. Jinak svůj otisk zanechal na všem. Ano, bral to zgruntu.

Nešetřil zlatem, kterým polil většinu střechy a do zbytku „vytetoval“ své obří logo.

Kola by v rizikových českých ulicích přes noc nepřežila a když už by je chmatáci nahradili cihlami, těžko očekávat, že zlatými. Báli bychom se také o zlatá zrcátka.

Zlatá tabulka na upevnění registrační značky by zlodějům, kteří na cizí espézetky tankují benzin a ujíždějí bez zaplacení, asi neposloužila, jako suvenýr by ji brali.

Co z vozu nejde odebrat, by vzbudilo pozornost dopraváků. Zejména zlatá skla a jejich evidentní (ne)průhlednost. V ČR by majitel musel jezdit se staženými okny. (Takže by to na chladné měsíce ještě chtělo Cavalliho pletenou šálu a kulicha.)

Teprve zevnitř však vidíte, že vlastně sami nic nevidíte. Mléčná okna, prosvětlená slunečními paprsky, zobrazují opět Cavalliho logo. Okolní provoz tone v mlze.

Výtěžek z dražby jde na podporu léčby AIDS. V interiéru to patrné není. Návrhář využil příležitosti k budování svého brandu. Zlaté logo otiskl do všech opěrek…

…a vpředu si řidič připadá jako ve zlatnictví. Zlaté jsou všechny objímky. Přiložená Cavalliho vůně (vedle řadicí páky) má uzávěr samozřejmě ve tvaru zlatého loga.

Tento motiv nemůže chybět ani na takovém detailu, jako je přívěsek ke klíči.

Cavalli odvedl nezpochybnitelnou práci a nikdo ho nemůže obvinit, že lenivěl.

Otázkou je, zda nevytvořil spíše artefakt do výlohy, kterým je o strach popojet. Požádali jsme o specifikaci barvy a přišla nám odpověď: „Tmavá“. Upřesnit to nelze. Cavalli totiž nechal namíchat působivý proměnlivý lak, který podle úhlu pohledu a světelného lomu mění odstín od modré a vínové přes hnědou do černé.

Na druhou stranu, třeba Holger Schubert by věděl, kam s tímto autem…

-cas-