Aston Martin má dvojité štěstí, zlato a draka

- Reklama -

Právě probíhající autosalon v Pekingu je pro všechny světové automobilky extrémně důležitý. Právě Čína je trhem, kde mohou v následujících letech generovat velký zisk. Není proto divu, že Aston Martin představil své nově vzniklé zakázkové oddělení právě zde. Nazváno bylo Q na počest dvorního vynálezce Jamese Bonda, s nímž je značka spjata již od modelu DB5. Pro současnou produkci, konkrétně modely DBS, Virage a V8 Vantage S, však nenabízí kulomety či vystřelovací sedadlo.

Místo toho může 88 dvojnásobně šťastných (osmička v Číně znamená úspěch) zákazníků počítat s výšivkou draka na opěrkách sedadel. Splněna je tak dedikace letošnímu čínskému Roku draka, ačkoliv dopřát si limitovanou edici může také zákazník z Evropy. Velký pozor však musí dávat na emblém značky na čelní kapotě, který je vyroben z pravého 24karátového zlata. Kromě toho se zakázkové modely pyšní speciálními barvami, zdobnými detaily na středové konzoli nebo prošíváním interiéru zlatou nití. Ne, tady nízká cena nehrozí, přestože si budete moci mnout ruce radostí, pokud se vám Aston Martin Dragon 88 povede sehnat.

Další novinky z Pekingu vás čekají v nejnovějším tištěném vydání magazínu First Class, který vychází 11. května. Připraveny pro vás máme exkluzivní testy a zejména unikátní reportáž ze světa veteránů. Jako jediní z celé České republiky jsme totiž byli pozvání na Louis Vuitton Classic Run. Těšte se, od zítřka jsme na cestách s nejdražšími automobily světa!