Když se zamiluješ, důvěřuješ.

Důvěřovat znamená věřit ve vztah.

Věřit ve vztah znamená uvědomovat si, že každý most potřebuje dva pevné břehy. Když se jeden z břehů podmáčí a změkne, zbortí se nejen ten břeh, ale i most.

Uvědomovat si, že vztah je most, znamená uvědomovat si vlastní odpovědnost. A doufat, že si ji uvědomuje i ten druhý. Jinak ten most spadne vinou druhé strany. Nakonec, ani není důležité, čí vinou. Ten most prostě spadne.

Když miluješ, je pro Tebe přirozené důvěřovat. Důvěřovat v té chvíli není možnost, ale nutnost. Bez důvěry vztah nefunguje. Problém je, když se důvěra naruší. Jak pak můžeš milovat?

Je to jako se žílou. Když je neporušená, proudí jí krev. Když se poruší, strašně to bolí. Fakt, že krev nedotéká na místo určení, bolí. S láskou je to stejné. Bolí nás, že ta drahocenná esence nedotéká k adresátovi. Nebo že ji odmítá, protože mu není dost dobrá.

Napsal jsem šest knih o partnerských vztazích. Každou pro jednu konkrétní šestinu vztahového života. Protože jsme však ve zvláštní době, pro niž jsou typické strach a nejistota, potřebujeme v tuto chvíli držet při sobě a netratit lásku nazmar. Proto jsem vydal specifický Vánoční Speciál, 250stránkový dárek pro ty, které zasáhlo neštěstí nebo kteří procházejí těžkou zkouškou doby.

Z klubové zóny, kde sdílíte své těžkosti, vidím, kolik bolesti mezi lidmi je a jak je toužíte opravit. Mezi nimi dominují otázky na obnovení důvěry. Třikrát týdně pro členy klubové zóny píšu článek na přání. Také dnes.

Jak se dá po zradě, po lži, po jiném zklamání znovu věřit člověku?

Jaké čtyři rekonstrukční procesy potřebují proběhnout na obou stranách mostu?

A čím jsou jednotlivé tyto procesy přesně podmíněny?

Je to Váš problém? Pojďme ho tedy vyřešit krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde