Chcete na Vánoce udělat radost někomu, kdo ji opravdu potřebuje?

Co mu dát pod stromeček to, čeho má nejméně?

Ptáte se, CO to je?

Nahlédněte, prosím, do Vánočního Speciálu – 250 stran čistého čtení pro zklidnění toho lidského srdce, které momentálně nemá snadné období.

Pomůže třeba těm lidem, o kterých Vám dnes budu vyprávět. Kteří ať v práci nebo v soukromí mají v hlavě pořád jednu utkvělou myšlenku: Proč jsem takový zoufalec? Jak je možné, že ať se snažím sebevíc, pokaždé jsem to já, ke komu se štěstí otočí zády, kdo je tím jediným chybujícím, kdo je stále něčím nedostatečný, kdo si zaslouží být odmítán, trestán, kdo má ustavičný pocit, že druhým něco dluží?

Otázky, které si člověk se srdcem na dlani nepoloží

Věřte mi, že nikdo, komu na druhých opravdu záleží, si nechce připustit, že jeho protějšek, ať v zaměstnání, v rodině, v přátelském nebo partnerském vztahu, může být manipulátor nebo že by on mohl mít na naší bolesti nějaký podíl. Každý, kdo má druhé raději než sebe, se při zaskřípání vztahu snaží hledat chyby jen na sobě. Ukážu Vám, proč se tomu tak děje. I jak z toho ven.

Důležitou část Vánočního Speciálu proto věnuji otázkám, které si člověk se srdcem na dlani prakticky nikdy nepoloží. Nenapadne ho, že by si je položit měl. Například:

  • Nedělám náhodou skoro všechno, co si přeje někdo jiný, a téměř nic, co si v životě přeji já?
  • I když je mi ve vztahu – pracovním, rodinném, přátelském, partnerském – špatně, ba pořád hůř, nemám iracionální sklon být stále více závislý na protějšku a jeho ocenění?
  • Čím víc je mi o hlavu otloukána nějaká nedostatečnost, nemám náhodou stále větší potřebu se omlouvat, doprošovat, trápit, snažit se každou chybu odčinit, ačkoli někdy žádnou nevidím?

V jakém divném vztahu to, ksakru, žiješ?“ ptá se Tě možná okolí. A možná se tak občas zeptáš i Ty. Proč se zdá, že ven ze vztahu neexistuje cesta? Proč si myslíme, že odejít nejde, ani to nemá smysl, protože nás větší štěstí stejně „nikde nečeká“? Co se to děje, že přes všechno, co dáváme, nejsme nedostateční?

V klubové části, kde důvěrně sdílíte své nejbolestnější problémy, se mi svěřujete s nejrůznějšími obdobami těchto příběhů. Proto třikrát týdně píšu pro klubové členy speciální články na přání. Tak jako dnes.

Podívejme se tedy z pohledu psychologie na strategii manipulace. Je to jako s bubákem. Když si posvítíme na to, čemu nerozumíme nebo čeho se bojíme, bubák ztratí svou sílu.

Pojďme si to objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde