„Opravdu chceš rozvod? A počítáš se všemi komplikacemi, které Ti potom způsobím? Kdo myslíš, že Ti bude věřit, když naši přátelé i rodiče budou stát za mnou? Z čeho chceš žít, když Tě znemožním v práci? Jak se naše dítě bude tvářit na to zlé, co mu o Tobě povím?“

„Nikdo v práci Tě nemá rád. Všichni jsou proti Tobě, jen Ti to neříkají do očí. Nechtějí Tě tu. Buď v dobrém odejdeš, nebo Ti ve zlém opepříme život.“

 

„Já Tě miluju. Ale z Tebe ten pocit nemám. Jestli mě opravdu miluješ, uděláš pro mě to, co po Tobě teď budu chtít. Takže ne já, Ty teď rozhodneš, jestli mě opravdu miluješ.“

Jen tři z mnoha modelů, které řeším v diskrétní zóně, kde mi svěřujete své momentální zkušenosti s emoční manipulací. A všechny vypadají bezvýchodně. Pro Vás.

Upír. HadSlizoun. Manipulaci, při které se hýbe loutkou za pomoci zraňování jejích citů, můžete přezdívat, jak chcete, na jménu nezáleží. Hlavní je pocit, který z ní máte – pocit šach-mat. Ať uděláte krok kamkoli, zdá se to špatně, že Vaše hra skončí. Zdá se, že máte jedinou naději – jít vyděrači na ruku, začít ho poslouchat. Pak to vypadá, že manipulátor poslední tah vezme zpátky. Ještě Vás nezničí. Ale v šachu Vás bude držet dál.

Zažili jste? Nebo dokonce zažíváte?

Zranění ve Vás prohlubuje vlastní rodič, dítě, partner, ex-partner, známý, kolega, někdo jiný držící citovou smyčku, utahovanou kolem Vašeho krku?

Jste už přesvědčeni o tom, že když neuposlechnete, o něco cenného přijdete? Že neexistuje dobré řešení?

No tak… už zklidníme emoce, ano?

 

A zapojíme rozum. Ukážeme si sedm jednoduchých chvatů, jak se z té smyčky vymanit.

Když lži začneš věřit

Na téma těžkostí ve vztazích všech typů (partnerských, pracovních, rodinných, přátelských) jsem napsal těchto šest knižních bestsellerů. Hřeje mě ocenění Amazon Best-Selling Author, ale mnohem důležitější pro mě je, zda moje knihy dokážou pomoci. I proto se svými čtenáři komunikuji o tom, co prožívají (viz klubové prostředí), na jejich konkrétní otázky odpovídám živými vysíláními na uzavřené stránce a třikrát týdně pro ně píšu speciální článek na přání. Jako dnes.

Jak tedy vlastně vznikne smyčka emoční manipulace, jak se pozná a jak ji odstranit, když ji už prohlédneme, ale současně s vnuceným pocitem, že „s tím už nepůjde nic dělat“?

Pojďme za odpověďmi bod po bodu na konkrétních případech, které Vám ukážu:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde