Když Tě někdo obviňuje, věříš jeho slovům?

Máš natolik kritické myšlení, že dokážeš posoudit, zda to, co říká, má skutečný podklad?

Nebo se necháš zajmout emocemi, které v Tobě vytváří – pozitivními, protože ho miluješ, a tudíž mu věříš, i negativními, protože nechceš, aby Tě přestal milovat a přestal Ti věřit –, a proto upozadíš rozum a kritické myšlení a nepochybuješ o jeho slovech, tedy když Tě obviňuje, tak samozřejmě přijímáš svou vinu?

Ale co když jeho obviňování Tvé maličkosti má úplně jiné pozadí?

Co když v této hře vůbec nejde o Tebe – ale jen o něj?

Co když nebojuje s Tebou, ale se sebou?

Ptáš se, jak je to možné? Odpověď jsem nastínil už v podcastu Jak se člověk stane manipulátorem. Zajímá Tě víc?

V tom případě Tě dnes seznámím s jedním zajímavým člověkem.

Když vina „je pouze na Tvé straně“

Na téma partnerských vztahů jsem napsal už šest knih, v Česku a na Slovensku jsou všechny už bestsellery. Těší mě mezinárodní status Amazon Best-Selling Author i fakt, že moje základní kniha 250 zákonů lásky se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem za velkou louží (USA), kanálem (Velká Británie) i v kontinentální Evropě (Itálie nebo Španělsko), nicméně já jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím o tom, co prožívají – nejen na veřejné facebookové stránce, která má již více než 320 000 fanoušků, ale i v klubové zóně, pro jejíž členy pořádám soukromá živá vysílání a třikrát týdně píšu speciální článek na přání. Jako dnes.

Tolik lidí ztrácí svou sílu, lásku i sebevědomí ve vztazích se slabochem. Proč do nich vstupují? Proč v nich zůstávají? Proč si nechávají tolik ubližovat? A proč je tak těžké slabocha rozklíčovat?

Pojďme si to zodpovědět krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde