Potkal jsem ženu, která věřila, že miluje člověka.

Ve skutečnosti milovala představu o tom člověku.

V její představě ten muž neubližoval, nelhal, miloval ji.

Ve skutečnosti ale takový člověk neexistoval. Ve skutečnosti jí ten muž ubližoval, lhal, nemiloval.

Problém pro tu ženu tkvěl v tom, že odmítala opustit svou představu. Tolik ji milovala, že se jí nechtěla vzdát. Nechtěla opustit muže, který nesplňoval její představu, protože věřila, že přijde den, kdy ji splňovat začne – že se změní, možná že už se změnil a zítra bude jiný… Bohužel i zítra byl stejný jako dnes nebo včera. A stejný jako pozítří.

Ostatně, proč by se ten muž měnil, když žena, která by pro něj udělala první poslední, zůstávala po jeho boku bez ohledu na to, jaký je. Bez ohledu na to, že jí ubližuje, lže, nemiluje ji. I tak ji měl jistou.

Když mě v diskrétní zóně, prostředí pro členy FC Klubu a FC Premium, kontaktovala, měla jedinou otázku: Proč na jeho změnu čekám – proč po tolika lžích pořád věřím?

Příběh, který si vždy pamatujte

Na téma partnerských vztahů jsem napsal šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Vážím si mezinárodního úspěchu i statusu Amazon Best-Selling Author, ale jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím – nejen na své facebookové stránce FirstClass.cz, která má více než 300 000 fanoušků, ale i v diskrétní zóně, kde na konkrétní otázky odpovídám jednou týdně v uzavřeném živém vysílání a třikrát týdně píšu na Vaše přání speciální článek. Jako dnes.

Máte zkušenost s takovým případem? Přejete si něčí změnu a doufáte v ni natolik, že obětujete stále více času – abyste nakonec sami sebe týrali výčitkami, proč se vlastně tak dlouho zdržujete a trápíte pro někoho, kdo se vůbec netrápí pro Vás? Navíc, čím déle Vaše čekání trvá, tím spíše pochybujete o sobě, své hodnotě, o možnosti, že se dočkáte štěstí v nějakém příštím vztahu?

To byl problém i této ženy. Jak jsem s ní pracoval? Co potřebovala, aby se odpojila z ne-vztahu, kde se jen trápila, protože očekávala, že se stane to, co pro ni bylo samozřejmé – neubližovat, nelhat, milovat –, jenže každý člověk je jiný a ne každý má stejné srdce a přístup jako ona, jako my?

Povím Vám to i za pomoci jednoho důležitého příběhu, který nikdy nezapomeňte.

Pojďme si zodpovědět všechny otazníky bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde