O ženě se říká, že vzešla z mužského žebra. Prý proto, že její místo je pod mužskou paží, která ji má objímat a ochraňovat, a blízko mužského srdce, které ji má chápat a milovat.

Žena potřebuje protějšek, už proto, aby naplnila svou mateřskou roli. Ale ne ledajaký protějšek – potřebuje protějšek párový. Muže, který uvažuje týmově.

A v tom spočívá problém.

Kdo četl mou knihu Dvanáct srdcí, ví, jakou vnitřní genezí muž obvykle prochází. „Správný muž nepláče. Správný muž nepadá. Správný muž jen vítězí.“ Už malí kluci jsou těmito a podobnými slovy vedeni k rozvíjení ega a soutěživosti. Mají být lepší než druzí. Chyba je často vnímána jako ostuda, prohra jako slabost, pád na dno jako neúspěch.

Víte, z jaké dětské duše se zrodil Nero? A z jaké Hitler? Povím Vám to. A mnohem víc.

Už v článku 5 znaků, které odlišují chlapce a chlapečky jsem popisoval, jak poznat muže, který má již zkrocené ego. Jenže dosáhnout tohoto stavu není pro muže snadné, právě proto, že musí přeprat posměvačné hlasy zvenčí i sebezpochybňující ozvěny zevnitř. Musí již dospět k poznání, že sám nikdy nedosáhne tolik co v páru – ve správném páru, kde může být silnější než o samotě, a to díky podpoře, která ho podrží, nebo dokonce zvedne v nejtěžších chvílích; nejtěžších pro ego.

Ženy si mnohdy neuvědomují, jaký vliv na mužské ego mají. Jak ho mohou srazit, ale i rozpustit – když vědí, jak s mužem mluvit. A to hlavně v těch okamžicích, kdy je tak snadné muže zranit.

Právě tomu se dnes budu věnovat.

Na téma partnerských vztahů jsem napsal těchto šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Vážím si mezinárodního úspěchu i statusu Amazon Best-Selling Author, ale jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, pokud se mi chtějí se svými problémy svěřit. A to nejen na veřejné facebookové stránce, která má dnes již více než 300 000 fanoušků, nýbrž i v diskrétní zóně pro členy FC Klubu a FC Premium, kde v soukromé skupině odpovídám na Vaše konkrétní otázky v uzavřeném živém vysílání. Navíc třikrát týdně píšu speciální článek na Vaše přání. Jako dnes.

Co tedy může s mužem provést ženské slovo?

Jaké věty/připomínky mají pro muže velkou energii, vedle obligátních Miluji Tě, Záleží mi na Tobě, Chci, abys byl šťastný, Jak Ti mohu pomoci?

Díky jakým uvědoměním muž pochopí hodnotu ženu jako životní podpory v nejtěžších chvílích, a jakými mu žena může pomoci překročit svůj vlastní stín?

Pojďme tedy v dnešním klubovém článku od Nerona až k Diokleciánovi a nejdůležitějším pocitům, kterých muži potřebují nabýt:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde