„Koukni na ni,“ zvolal někdo v parku.

Ohlédl jsem se za tím hlasem a spatřil čtyři výrostky, jak z lavičky pozorují půvabnou slečnu, která právě procházela kolem nich. Cítila jejich oči na sobě a usmála se. Ale jen na okamžik.

– „Jak se může smát? Vidíš ty malý prsa?“

– „Hlavně ten velkej zadek!“

– „A křivý nohy!“

– „Fuj, na tu bych nesáh‘ ani hygienickou tyčí!“

Načež se rozchechtali a začali na dívku hulákat.

Stačili čtyři puberťáci a té mladé ženě se na několika metrech nejen ztratil úsměv, ale i objevily slzy. Když míjela mě, byl to už někdo jiný. S hlavou svěšenou a s myšlenkami, které se daly číst z jejích očí: „Musím přestat jíst! Musím začít chodit do posilovny! Nebo ještě lépe – musím ještě dnes zavolat chirurgovi, dát si odsát tuk a zvětšit prsa! Musím se prostě – stát někým jiným.“

To všechno ne kvůli sobě.

Ale kvůli čtyřem floutkům, kteří hned, jakmile dívka zašla, měli jiné téma k pomlouvání.

Na dívce jim nezáleželo. Ale jí byli schopni změnit život.

Největší bitevní pole je v lidské hlavě

Dvě aktuální, na sebe navazující vydání mého magazínu FC, který má koučovací charakter, se jmenují Jak funguje představivost a Jak pracovat se stresem. Více o nich ZDE. Vytvářím je dle nejčastějších dotazů a přání, které mi adresujete. Chci sumarizovat způsoby, jak Vám pomoci. Tentokrát jde o vydání pro zlepšení psychiky, akceschopnosti, pohody. Navazují na předchozí vydání Jak zvedat sebevědomí (pokud prokliknete a vydání již nenajdete, je vyprodané).

Mám se sebepodceňováním žen bohaté zkušenosti. Nejen z diskrétní zóny, kde se mi denně svěřuje přibližně tři sta lidí (z tří set tisíc fanoušků na Facebooku), ale i z osobního života. Měl jsem například přítelkyni, která chodila spát nalíčená. Jeden z bývalých partnerů jí při těžkém rozchodu vmetl do tváře, že bez make-upu je ošklivá. Usadilo se to v ní. Uvěřila tomu. Navždy.

Také jsem poznal mnoho žen, na které muži povykovali kvůli nestandardní postavě, chybějícím vlasům či jiným stravovacím návykům. Neměli ponětí o nemocech, alopecii, jiným potížím, které by zmrazily jejich úsměv, KDYBY O NICH VĚDĚLI. Lidé rádi napřed soudí, a teprve pak se diví.

A v neposlední řadě jsem seděl s mnoha ženami, krásnými jako obrázek, ale přesvědčovanými, že jsou šeredné. A to už od dětství. Stačilo, že jim jednou tatínci v návalu vzteku řekli cosi, co si oni sami už ani nepamatovali. Jak píšu v magazínu Jak funguje představivost, se slovem je to bohužel jako s kamenem hozeným do moře – nikdy nevíte, jak hluboko (v člověku) uvízne.

Jak překonat komplexy

Není nic snazšího než zranit ženu – přesvědčit ji, že nemá žádnou hodnotu. Mnohé ženy k tomu dokonce ani jiného člověka nepotřebují – myslí si to už samy.

A není nic těžšího než ženám vracet sebevědomí. Hlavně těm, jež si vlastně nikdy neuvědomily, jak úžasné jsou – protože to nikdy neslyšely.

V diskrétní zóně jsem koučoval ženu-padesátnici, se kterou manžel přestal spát, a ještě ji urážel, jak nepřitažlivou se stala. Nejprve jsem se musel objednat k očaři. Viděl jsem totiž překrásnou zralou ženu. Asi přelud, říkal jsem si. Poté vyšlo najevo, že ten, který ženě srážel sebevědomí, který ji přesvědčoval o tom, že by s ní žádný jiný muž nikdy nebyl, ve skutečnosti sám měl své sebevědomí absolutně dole. Přiznal mi: „Vím, že je krásná. Bojím se, že mi odejde, protože já jsem se o sebe přestal starat. Proto ji ponižuji, aby byla ráda za mě – aby neodešla.“

Své metody popisuji v koučovacím magazínu. Každé vydání je o sto stranách, takže hora čtení, tuna inspirací. Dnes jsem proto požádal o spolupráci ženu, která by podle všech vnějších znaků měla mít spoustu komplexů. A také je měla. Ale už nemá.

Jak se jich zbavila?

Co se vyplatí vložit do svého vnímání a myšlení?

Pojďme si to objasnit krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde