Můžeš milovat člověka, a přece vztah zničit.

Neúmyslně, avšak vědomě.

Svou nedůvěrou.

Když člověku, kterého miluješ, váháš důvěřovat, začíná se v Tvé představivosti měnit. Podezřelý totiž může být vinen. Vinen znamená ubližující. Ubližující znamená nemilující. A nemilující znamená někdo, koho si nezasloužím, respektive kdo si nezaslouží mě.

Tak tenká linie je mezi šťastným vztahem, kde je důvěra, a nešťastným vztahem, kde začnou bujet domněnky, katastrofické scénáře, osobní pravdy.

Když se mnou ať v diskrétní zóně (kde se mě ptáte písemně), nebo při osobních setkáních (kde se mě můžete ptát z očí do očí) řešíte své třinácté komnaty, týkající se černých představ a například žárlivosti, víte, že Vám rád vyprávím jeden starý příběh:

Je o muži, kterému se na zahradě ztratila sekera. 

Ten rozhněvaný muž za plotem uviděl sousedova chlapce. Hned mu to bylo jasné. Ten chlapec se totiž díval a usmíval přesně tak, jako se dívají a usmívají zloději seker.

Muže popadl vztek. Honem vběhl do své kůlny, přeházel všechen nepořádek a haraburdí, které tam za roky měl, a snažil se rychle najít něco, čím by nestoudného chlapce bolestivě ztrestal.

Vtom – zkameněl – spatřil svou sekeru.

Cudně se vyšoural z kůlny a znovu pohlédl přes plot. Hned mu to bylo jasné. Ten chlapec si hrál přesně tak, jak si rozhodně nehrají zloději seker…

Co dokáže představivost

Tématem posilující nebo oslabující lidské představivosti a vizualizace vůbec jsem se zabýval v celém tomto vydání magazínu FC Jak funguje představivost, které lze zakoupit ZDE.

Věnuji se vůbec fenoménu žárlivosti v člověku, zrodu chorobné představivosti, která zabíjí jak nás, tak druhé, tak náš vzájemný vztah.

Jste Vy sami obětí žárlivosti, ať už v pozici toho, na koho je neopodstatněně žárleno, nebo naopak v pozici toho, kdo nekontrolovatelně žárlí, a to i v různých vztazích? Už jste poznali, že co člověk není schopen ovládat, to naopak ovládá člověka?

Chcete do rozpálených emocí vložit trochu uklidňujícího rozumu, ale nevíte, jak správně zapojit pozitivní postoj, aby negace ztratily takovou moc?

Na téma partnerských vztahů jsem napsal šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Vážím si mezinárodního úspěchu i statusu Amazon Best-Selling Author, ale jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, pokud se mi chtějí svěřit. A to nejen na veřejné facebookové stránce, která má více než 300 000 fanoušků, hlavně v diskrétní zóně pro členy FC Klubu a FC Premium, kde jednou týdně v soukromé skupině odpovídám na otázky v uzavřeném živém vysílání a třikrát týdně píšu speciální článek na Vaše přání. Jako dnes.

Pojďme si to objasnit krok za krokem.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde