Uděláš chybu.

Lituješ jí.

Rozhodneš se ji neopakovat.

To znamená, že se napravíš.

Ale partner Ti už nechce dát další šanci.

Mluví o poškozené důvěře. O skleničce, kterou Tvůj čin rozbil o zem. Nejde slepit, nejde opravit, už vždycky poteče, už nikdy nebude jako dřív.

Takový je partnerův argument.

Je to paradox. Partner už nechce zpátky stejného člověka, který ublížil. Ale Ty namítáš, že už NEJSI tím, kdo ublížil. JSI někým, kdo už nikdy neublíží. Přísaháš na to.

Ale jak Ti má věřit, když mu už chybí důvěra?

Je to jeho vina, nebo Tvoje?

Dá se vůbec taková další šance vyprosit? A jaká je pravděpodobnost, že ji vztah ustojí?

Ta poslední otázka se někomu zdá zbytečná. Když však v diskrétní zóně (FC Premium) řešíme podobné problémy, kterými procházíte, poznáváte, že budoucnost vztahu zdaleka není jen o nápravě té osoby, která se provinila a vinu odpykává, ale také jejího protějšku, který potřebuje pracovat na znovuobnovení důvěry k druhému. A to je často mnohem větší problém než pouze napravit nějakou vlastní chybu.

Kde totiž vyhasla důvěra, tam fakticky vyhasl vztah. Když jeden nevěří, není možné relevantně ani komunikovat. K čemu je komunikace, když pro někoho Tvoje slova, Tvoje sliby nemají váhu? (Detailněji v článku Proč nelhat tomu, kdo Ti věří, a nevěřit tomu, kdo Ti lhal)

Tak jak to vyřešit? Jak poškozený vztah uzdravit? Jak „vrátit čas“?

Na téma partnerských vztahů a řešení konkrétních krizových situací jsem napsal už šest knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem také v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Na facebookové stránce FirstClass.cz sdílí své pohledy více než 300 000 fanoušků a milion pravidelných čtenářů měsíčně. Ti, kteří mě žádají o osobní pomoc, využívají diskrétní zónu a speciální platformu pro pokládání otázek přímo mně. Třikrát týdně pak píšu klubový článek na přání. Jako dnes. Zas na základě konkrétního případu, který jsme společně řešili a vyřešili. Třeba popsaná cesta z problému pomůže i dalším.

Jak dostat ještě jednu šanci?

Jak ji nepromarnit?

Jak navzájem fungovat tak, aby se důvěra mohla léčit?

O tom si povíme dnes. Pojďme krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde