Jdeš si pro lásku, odnášíš si bolest.

Chceš zahojit svá zranění, nakonec máš ještě další.

Seznamování není jen romantická záležitost. Emočním poutem, které vzniká sympatií k někomu zajímavému, může téct jako nechráněným potrubím nejen štěstí, ale i velké zklamání.

Když jsme vytvářeli seznamku pouze pro naše čtenáře, těšilo nás, kolik se potkává lidí, kteří si prošli ztrátami v životě, a tudíž si o to víc váží protějšků, kteří z vlastní zkušenosti rovněž vědí, jaké je to ztratit, a to nejen člověka, ale sebevědomí, maják v budoucnosti, možná i naději.

Přesto varuji před možnou nekompatibilitou a sepsal jsem 7 časovaných bomb, které ukazují na průšvih ve vztahu už na první schůzce. A to jsem psal pouze o znacích jednání, ne o strategiích, které při seznámení naslepo můžete zažít a být jejich obětí.

Víte dobře, že na téma partnerských vztahů jsem napsal šest knih. Už ta první, 250 zákonů lásky, pojednávající o základních potřebách dlouhodobého vztahu, se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Amazon mi v roce 2020 udělil status Amazon Best-Selling Author, ale já pouze u autorství nezůstávám. Založil jsem pro čtenáře diskrétní zónu, kde mohou sdílet své problémy v soukromé skupině (členství FC Klub) nebo přímo se mnou (členství FC Premium). Každou středu odpovídám v soukromém živém vysílání a třikrát týdně píšu speciální článek na Vaše přání. Jako dnes.

Před jakými strategiemi jednání tedy sociální psychologie nejvíce varuje?

Kdy si vytváříme emoční pouto k někomu, kdo nám do něj pustí jen bolest?

Pojďme si těch sedm typů popsat a objasnit:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde