„Odešel jsem od ní,“ řekl a mně spadla brada.

Odešel od ženy, kterou považoval za téměř dokonalou. „Do sta procent jí chybí tak deset,“ žertoval, ale už tehdy mě to zarazilo. Proč si všímá toho, co jí chybí? Proč ho napadá zabývat se deseti procenty, které jí chybí, a ne devadesáti procenty, které by na ní měl den co den oceňovat?

„Proč jsi od ní odešel?“ zeptal jsem se.

„Protože jsem našel LEPŠÍ ženu,“ pravil a já se podivil. Lepší než téměř dokonalá? Kdo by to mohl být?

Ale on triumfoval: „Kolegyně z práce. Má to, co mé manželce chybí! Chápeš? Ona má těch deset procent, které mi po celý vztah scházely! Těch deset procent, které ženě mého vkusu chybějí k dokonalosti! Ona je prostě dokonalá!“

Nemohl jsem věřit svým uším. To je tak hloupý? On neví, že dokonalost neexistuje? Že dokonalý, stoprocentní člověk prostě NENÍ? Bylo mi jasné, do jakého průšvihu se řítí. Ale také mi bylo jasné, že si touhle nejhloupější vztahovou lekcí musí projít…

Nikdy neopouštěj toho, kdo Tě miluje, pro někoho, komu se jen líbíš, protože jednou ten, komu se líbíš, Tě opustí pro toho, koho miluje

Ano, jeho manželka byla podle jeho výkladu 90procentní. Byla téměř dokonalá. Chybělo jí 10 procent maličkostí.

Například nebyla blondýnka. Nebo neměla prsa velikosti 4. Nebo nebyla bezdětná. Nebo nebyla neokoukaná.

Všechno, co jí chybělo, měla kamarádova kolegyně. Blondýnka, prsa čtyřky, neutahaná z děcek, a hlavně jiná. Opravdu, měla těch 10 procent, které kamarádově manželce chyběly.

Problém byl ten, že neměla nic z těch 90 procent, které měla kamarádova manželka.

Kamarád tak bohužel selhal v základním úsudku: že ten, kdo disponuje 10 procenty, jež chybějí 90 procenty, ještě sám nemusí být 100procentní. Těch 10 procent, které ho odlišují, totiž mohou být ve výsledku ta jediná procenta, která má. A tak můj kamarád vyměnil 90procentní ženu za 10procentní. Aniž to na začátku tušil.

Proč tuhle chybu lidé dělají? To jsou tak hloupí, že neumějí počítat do sta?

Co způsobuje, že vymění dlouholetého 90procentního člověka za chiméru 100procentní dokonalosti, o které se ale už na základní škole učí, že neexistuje?

Je možné potom najít cestu zpátky k 90procentnímu člověku? A jak je to s milenkou? Je opravdu jen 10procentní?

Na téma partnerských vztahů jsem napsal pět knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Ale já jen u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, když mají přání se mi svěřit. Tomu místu, kde můžeme diskrétně probrat Váš konkrétní problém, se říká FC Klub. Je na internetu, v uzavřené soukromé zóně, a pro jeho členy, kterých už více než patnáct tisíc, píšu třikrát týdně speciální článek. Tak jako dnes.

Co se to s člověkem stane, že opustí téměř dokonalého partnera, a později si tento krok vyčítá?

Proč je to tak častý a rozšířený problém a jak ho vyřešit?

O tom si povíme právě dnes:

 

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde