Dnes jsem spatřil zvláštní úkaz. Muže, který stál pod rozkvetlou třešní a zíral do koruny. Nic nehledal. Jen se díval a leskly se mu oči. Smutkem.

Když si všiml mého rozpačitého pohledu, trpce se usmál. Řekl mi, že ještě před týdnem, v pátek 1. května, tady políbil svou dívku. V týdnu zahynula při dopravní nehodě.

„Co cítím, jsou výčitky,“ překvapil mě. „Protože jsem jí nestačil spoustu věcí říct.“

Přitom spolu byli dlouhý čas. Každý den spolu mluvili. Ale jen o všedních záležitostech. Zapomněli sdělit si něco, co při zpětné analýze bolí. Jak toho, kdo ta slova neslyšel a zasloužil si je, tak toho, kdo ta slova nevyslovil a najednou si uvědomuje, že měl.

Pro jaké nevyslovené věty se zbytečně rozpadá nejvíce vztahů?

Co člověk potřebuje slyšet, zejména v těch nejtěžších chvílích?

Jaká slova vypadají jako nic, a přitom pro partnera v určité chvíli mohou znamenat úplně všechno?

Víte dobře, že na téma partnerských vztahů jsem napsal už pět knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Amazon mi v roce 2020 udělil status Amazon Best-Selling Author, ačkoli já jenom u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, když mají přání se mi svěřit. Na veřejné facebookové stránce, která má více než 300 000 fanoušků, a hlavně v uzavřeném soukromém prostředí FC Klubu, který má už 15 000 členů, se spolu diskrétně bavíme o Vašich vztahových těžkostech a třikrát týdně o tom píšu speciální článek. Jako dnes.

Máte partnera, který Vám neříká to, co potřebujete? Máte pocit, že mu to nikdy nedojde?

Naučím Vás jednu metodu, kterou pochopí každý partner. Pokud partnerem je. Otevírá nejen oči, ale hlavně ústa. Zajímá Vás? Potřebujete ve vztahu více pozitivní komunikace? Pak je na čase to změnit.

Pojďme krok za krokem v dnešním klubovém článku:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde