Je máj, lásky čas. Kvete příroda i lidé. Nové naděje, nové vztahy, ale také staré lži a přetvářky.

Po včerejším článku 5 důvodů, proč člověka nevnímat jenom očima čelím Vaší hlavní otázce: JAK? Jak poznat člověka, do kterého má smysl investovat svůj čas a energii? Jak už při prvním setkání nebo konverzaci přes internet zjistit, kdo nám jen vezme kus života a následně se oklikou vrátíme do stejného bodu, v jakém jsme dnes? Až příliš lidí už zažilo, kolik sladkých slov kdosi dokáže říct, a přitom jaksi zapomene sdělit to nejdůležitější: „Promiň, jdu do vztahu s Tebou jen na skok.“

Mnoho lidí před prvním rande přemýšlí hlavně o tom, aby dobře vypadali, aby působili úspěšně a bohatě, a přitom si neuvědomují, že jednou přijde den, a netrvá to obvykle dlouho – život je moc krátký –, kdy všechno povrchní, za čím jsme se pachtili, ztratí smysl. Oděv, který jsme si v butiku tak dlouho vybírali, vyjde z módy. Auto, na které jsme roky šetřili, zastará a zrezne. Naše fyzická krása, pro kterou jsme se tolik pachtili a tolik za ni utratili, zvadne. Teprve potom pochopíme, že nejdůležitější není vzhled a image, ale to, co jsme schopni ve vztahu dát. Že to hlavní začíná tam, kde oči ztratí svou moc – kde vycítíme pochopení, sdílení, naslouchání, podporu. Že vstáváme i usínáme nikoli se zevnějškem a fyzičnem, ale vnitřkem a duchovnem člověka. Že záleží na jeho charakteru, osobnosti, odvaze, porozumění, moudrosti a hlavně lásce. Ta vytváří bezpečí, ne dům s vysokými zdmi. Jsme-li sami v takovém domě, necítíme se vůbec dobře. A to ne proto, že by ten dům měl malé zdi, ale proto, že vedle sebe nemáme nikoho BLÍZKÉHO.

Jak to ale poznat hned na začátku?

Na téma partnerských vztahů jsem napsal už pět knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Amazon mi v roce 2020 udělil status Amazon Best-Selling Author, ačkoli já u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, když mají potřebu se mi svěřit. Na facebookové stránce, která má více než 300 000 fanoušků, a hlavně v FC Klubu, který má 15 000 členů, Vám pomáhám řešit konkrétní problémy a třikrát týdně o tom píšu ve speciálním článku.

Ten dnešní tedy zaměřím na 7 znamení, která zavání nekompatibilitou, potažmo nebezpečím, že jste potkali slabocha, sobce, manipulátora, se kterým můžete ztratit víc než pouhý čas.

V rychle se rozvíjející zamilovanosti, umocněné potřebou užuž někoho potkat (respektive mít s ním rodinu), to může mít ošklivý konec.

Pojďme si ta znamení odhalit jedno za druhým:

(Více o prémiovém prostředí FirstClassu zde)

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde