Na začátku může být kladná touha, pozitivní emoce, za kterou se jako bez rozumu rozhodneš jít. Emoce jsou vždy rychlejší než rozum.

Když ale rozum uspokojené a zlenivělé emoce konečně doběhne, nemusíš mít vůbec jasno. Naopak můžeš cítit pořádný zmatek. A emoce mohou dostat opačný náboj. Ze slasti se stane bolest. Tím spíše, když odhalená nevěra zraní druhého. A že ho zraní, je jisté.

Proč to lidé dělají, když vědí, že nejsou dokonalí, že se vždy nějaká mezírka v zatajování objeví a pravda vyjde najevo? Proč to dělají, když tuší, že zraní někoho, komu slibovali věrnost? A proč mají někdy pocit, že „není zbytí“, že to udělat musejí?

I to jsou otázky, kterým čelím v FC Klubu, nově i členům úrovně FC Premium (čtenáři magazínu).

Zákon příčiny a následku

Nevěřím na náhody. Věřím, že každý následek má svou příčinu a každá příčina bude mít svůj následek. Proto ani nevěry nikdy neodbývám jednostranným odsouzením těch, kteří byli nevěrní, ale snažím se spolu s nimi hledat příčinu, která vedla k tomuto následku. Nevěru totiž nepovažuji za příčinu problému, který má daný pár. Nevěru považuji naopak za následek skutečné příčiny, za vrchol celého problému.

Pokud Vás to zajímá, seznámím Vás se statistikami, jaké tři nejčastější příčiny stojí za nevěrou partnera. Poznáte, že i ten, který byl podveden, má svůj díl viny. Tudíž že i na něm je následná náprava vztahu.

Pojďme si to objasnit:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde