„Krásné ranko,“ popřál jí, sotva se probudil.

„Jaký máš den? Myslím na Tebe,“ připomínal svůj zájem v průběhu dne.

„Sladké sny. Pusu na dobrou noc,“ nezapomněl dodat, ještě než usnul.

Ideální partner, řekli byste.

Problém byl v tom, že uvedené věty nesměřovaly k jeho partnerce. Ta žádnou z těch sladkých vět od něj nikdy neslyšela ani nečetla, i když bývala přímo vedle něj.

Příjemcem těch zpráv, opatřených srdíčky, totiž byla – …

„Jenom kamarádka,“ hájil se. „O nic přece nejde!“ A pak zostřil pohled: „Copak nemohu mít kamarádky? To jsem jako ve vězení?“

Na téma partnerských vztahů jsem napsal už pět knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Amazon mi v roce 2020 udělil status Amazon Best-Selling Author, ačkoli já u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, když mají potřebu se mi svěřit. Na facebookové stránce, která má více než 300 000 fanoušků, a hlavně v FC Klubu, který má 15 000 členů, Vám pomáhám řešit konkrétní problémy a třikrát týdně o tom píšu ve speciálním článku.

I tento pár věřil, že jeho spor rozseknou přátelé. Kupodivu, ani oni neměli jednotný názor. Je psaní jiné ženě nevěra, nebo není? Má se s ním ona rozejít, nebo nemá? Má on ustoupit, nebo nemá? A jak je možné, že se pořád lidé dohadují o tom, co už nevěra je, a co není, když je to přitom tak jasné?

Vytučněná slova jsem oběma napsal do e-mailu. Nevěřili mi. Tak jsme se spojili přes Skype. Po několika desítkách minut byl celý spor vyřešen. Ukážu Vám, jak je psychologie jednoduchá…

Máte i Vy v nějakém problému tak rozdílné názory, že by tato – pro jednoho možná nepodstatná malichernost, pro druhého z partnerů ale zásadní důležitost – mohla i rozložit celý vztah?

Jak najít v jakékoli situaci oboustranně pochopitelné a přímočaré řešení?

Ukážu to na tomto konkrétním případě:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde