Všichni do vztahu vstupujeme s tím, že nám bude lépe než o samotě. Všichni máme na začátku představu, jak to bude krásné. Náš vztah je spojen s mnoha očekáváními, ale očekávání plyne z nás, nemá často nic společného s tím druhým.

Naše očekávání říká: Podle sebe soudím Tebe. Tudíž: Co je samozřejmé pro mě, je jistě samozřejmé i pro Tebe. Co bych udělal já na Tvém místě, to jistě uděláš i Ty.

Jenže partner je JINÝ člověk. Není jako my, nemusí mít ani srdce jako my.

A tehdy se začne naše iluze hroutit. Buď osočujeme jeho, nebo sebe. A přitom hlavní problém je, že žijeme převážně ve své hlavě. V říši očekávání, domněnek, představ, svých snů. Potřebujeme se naučit z té hlavy vystoupit. Mluvit o tom, co nás trápí, co nám vadí, čeho se nám nedostává. A totéž slyšet od partnera. Jinak vztah ovládnou, jak říká partnerská psychologie, moli v perníku.

Vysvětlíme si, o co jde. Na jaké signály si dát pozor. Jak s nimi pracovat.

V FC Klubu, specifickém prostředí uvnitř FirstClass.cz, kde společně probíráme Vaše problémy a hledáme z nich cestu ven, totiž až příliš často potkávám páry, které si zbytečně otravují vztah. Tím, že jsou odlišní, neuvědomují si, že druhého může bolet to, co je samotné nebolí. A že tím vlastně chystají zkázu vztahu – někdy aniž by to plánovali.

Jak tedy s páry pracuji? Pojďme si to objasnit krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde