Co je ten rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi, když všichni přicházíme na svět nazí, bez jediné vědomé dovednosti, jen se schopností chybovat a z chyb se ponaučit?

To je nejčastější otázka, na niž odpovídám, když pracuji s lidmi, kteří v sebe přestali věřit. Kteří kvůli těžkému období, vinou sebepoškozující domněnky či ubližujících slov jiných lidí pochybují, že jsou dost dobří na to, aby mohli být šťastní, úspěšní, posouvat se ve směru svých snů.

Těm tazatelům vyprávím příběhy úspěšných lidí a oni se diví: „Toto bych dokázal taky!“ Ale pak se znovu skrčí do ulity svého sníženého sebevědomí a strachu ze sebe sama. Zbytečně.

I proto už potřetí pořádáme největší konferenci svého druhu v oblasti osobního rozvoje, i proto kromě přednášek vytahujeme pasivní posluchače do workshopů, ke koučům, mentorům, kteří je jednoho po druhém aktivují. Protože jakýkoli úspěch v životě nepadá z nebe, vytváří se, a od toho tu lidé jsou, aby se přestali bát svých snů, a začali je vytvářet. Ano, sny své, ne druhých.

GTD a GTP

Ve svých podcastech (především v dílu Jak být úspěšnější v práci) se zaměřuji na sebevědomí člověka a jeho dovednost jít za úspěchem. Dovednost je to, co vyžaduje námahu, ale dá se to naučit. Takové dvě základní dovednosti jsou GTD a GTP.

GTD (z anglického Get Things Done) = schopnost dokončit věci. Nejen začít, ale pokračovat, vytrvat, dokud není hotovo. A když narazíme na slepý konec, tak změnit cestu, ale nikdy ne cíl.

GTP (Get To Point= schopnost soustředit se. Aby člověk dosáhl GTD (dotažení cíle), musí ovládat GTP. Být schopen se zaměřit na úkol a nepustit, trochu jako pitbul – nedat se odradit, rozhodit, netěkat pozorností.

Není to snadné. Právě proto neuspěje každý, i když schopnosti pro to má. Uspět předpokládá vstát, i když se nám nechce, nebo hledat důvod pokračovat, i když v sebe nevěříme. Vždy je pohodlnější slevit, odložit, rezignovat než bojovat, a to hlavně sám se sebou, svou slabostí.

V novém vydání magazínu FC, zaměřeném na rozvoj sebevědomí, budu ukazovat metodiky těch, kteří i v oslabujících chvílích zůstali odolní, nepanikařili, neztráceli zdravý rozum, věřili v obrat, a hlavně své přirozené schopnosti, které se naučili také zlepšovat. Neměli nic, co by nám chybělo. Jen se s tím naučili pracovat. S čím především? Uvedu dnes 5 složek GTD a GTP:

1. schopnost: V přepětí zachovat klid

Emoce jsou vždycky rychlejší než rozum. Proto, když nekontrolujeme své emoce, emoce prostě kontrolují nás.

Je snadné nenamáhat se zapojit rozum. Nechat se jen unášet emocemi. Bořit, vyčítat, litovat… A na těchto vlnách se nechat dopravit ke katastrofické vizi ne proto, že by to byl jediný možný cíl, ale proto, že neklademe žádný odpor. Umět pracovat se změnou, neztrácet konstruktivní nadhled, humor, víru naopak znamená ovládnout emoce dříve, než ony ovládnou nás (více i v podcastu 7 způsobů, jak asertivně naložit s hrubými lidmi).

Touha ponížit (se), pomstít, zranit přichází ruku v ruce s bolestí (více v 75minutovém webináři Jak rozchodit bolest z odmítnutí, který proběhl na stránkách FC Klubu), ale také často přináší víc škody než užitku. Ví to i nejbohatší Čech Petr Kellner, který jednou o negativních emocích prohlásil: „Vždycky jsem se z toho nějak vzpamatoval. Nemůžete to v tu chvíli říct, musíte se zavřít do kanceláře, třeba si počítat do deseti a znova… To je naprosto normální průběh.“

Negativní činy totiž nemohou přinést pozitivní výsledky. Tak jako negativní emoce nemohou přinést pozitivní život.

2. schopnost: Zachovat si organizovanost

Když v člověku planou emoce, zachrání ho řád. Pomáhá například motivační diář, koncipovaný tak, aby jasně formulované úkoly pro každý den volaly: Není čas marnit čas.

Nikdo se nerodí s dovedností umět si stanovit cíle. Mnoho lidí váhá na životních křižovatkách, nevědí, podle jakého klíče se rozhodnout, nechápou význam osobních hodnot, nemají žádné stanovené. Nakonec, i o tom bude nové vydání magazínu FC – jak nikdy neztrácet sám sebe.

Musíme vědět, co a proč děláme. Nemůžeme čekat, že svých snů dosáhneme náhodou, a pak se zlobit na špatné období, druhé lidi, okolnosti a události, když klíč pořád držíme v rukou my. Život bude vždy vrtkavý, nejistý, plný překážek a faktů vyvolávajících strach, to je normální. Ale úspěšní lidé přesto jdou dál díky jedné dovednosti – připravenosti. Hokejista Jaromír Jágr trefně říká: „Vždycky je lepší být připraven než překvapen.“

3. schopnost: Dělat

Nejprodávanější knihou roku 2006 se stalo Tajemství (Secret). Australanka Rhonda Byrne v ní popisuje sílu myšlení a tvrdí, že každý může dosáhnout splnění svého snu na základě dodržení tří mocných procesů: 1. Žádej. 2. Věř. 3. Přijímej. Ten nejdůležitější proces ovšem čtenářům raději nesdělila: Makej. Vstaň a něco pro svůj sen dělej. Nečekej, že Ti spadne do klína.

Každý člověk sní, ale kolik lidí opravdu za svým snem vykročí, respektive pokračuje, dokud ho neuskuteční? Pablo Picasso vytvořil za svůj život 50 000 uměleckých děl. Slavných je přibližně stovka. Pablo Picasso tak byl počtářskou logikou velmi neúspěšný člověk. Někdo by řekl: „Více toho zkazil než dokázal.“ Jenže v kvantitě (množství) se vždy najde kvalita. A kdo si uvědomí Picassovu cestu k úspěchu, ten se zbaví potřeby být dokonalý. Ani Picasso nebyl. Nikdo není.

V podcastu Jak být úspěšnější v práci ukazuji, jaký je rozdíl v motivaci v hlavách úspěšných a neúspěšných lidí. Proč ti úspěšní nepřestávají pracovat, přestože chybují, zatímco neúspěšní v té samé chvíli končí.

4. schopnost: Připustit vlastní chybu

Někteří lidé klopí hlavu jen proto, že udělali chybu. Zbytečně. Žádného člověka nedefinuje to, JESTLI dělá chyby, protože schopností chybovat jsou vybaveni všichni lidé, ale JESTLI se díky chybám dokáže posouvat (více v podcastu Jak si v hlavě urovnat vlastní chybu).

Elon Musk dokonce říká: „Ten, kdo na konci dne zjistí, že 70 procent jeho dnešních rozhodnutí bylo bezchybných, pravděpodobně nikdy nedosáhne velkého úspěchu, protože takové číslo jen ukazuje na to, že se bojí riskovat. Úspěšní lidé mají míru chybovosti okolo 50 procent, protože zkoušejí nové cesty a jsou v pohodě s tím, že se ukážou jako chybné. Ti, kdo dokážou ve zlato proměnit dokonce každý druhý pokus (50 procent), jsou mimořádně úspěšní.“

Mnoho lidí se bojí chybovat, a tak raději stojí na místě. A mnoho jiných se zase bojí učiněnou chybu přiznat, a tak také stojí na místě. Musk říká: „Chybovat je skvělé. Znamená to, že se snažíte o něco nového, o něco, čeho při dostatečném ponaučení můžete opravdu dosáhnout.“

5. schopnost: Věřit tam, kde se jiní zastavují

Igor Matovič říká: „Zbystřím, kdykoli slyším, že masa lidí říká: ,To nejde.‘ Láká mě dokázat to, co jiní považují za nemožné. A ukázat jim, že věřit se vyplatí.“

Matovič před lety přišel s nápadem na Slovensku dostat z vlády neporazitelný SMER. Jeho hnutí to tento víkend drtivým způsobem dokázalo. Vyhrálo volby. SMER se po dvanácti letech sklání.

Každý dostatečně velký cíl se na začátku zdá nedosažitelným. Kdyby byl zjevně dosažitelný, nebyl by to dostatečně velký cíl. Každý náš sen se nachází za hranicí našeho pohodlí, všeho, co jsme doposud dokázali. Musíme pochybovat, zda jsme toho schopni, ale současně být natolik zvědaví, abychom se chtěli přesvědčit – co když totiž postupně zjistíme, jak na to?

Můj fitness trenér Pavel mi pokaždé naloží těžší činku. Baví se tím, že vždy povzdechnu. Praví: „To víš, že to nebude lehké. Kdyby to bylo lehké, zvedne to každý.“

Tam, kde neúspěšní lidé nalézají důvod nepokračovat, protože to přece ještě nikdy nedokázali, úspěšní lidé nacházejí důvod pokračovat, protože to přece ještě nikdy nedokázali.

Největší bojiště světa je prostě v lidské hlavě. Tam se rozhoduje, kdo je vítěz, a kdo poražený. Ne na základě objektivní pravdy, nýbrž subjektivní domněnky – přesvědčení, že zrovna já toho nejsem schopen. Ale je, každý je schopen. Každý ty schopnosti má. Jen je pracné rozvíjet je.

  • Nové vydání magazínu FC o naplnění svého potenciálu a schopnosti být sám sebou přijde koncem měsíce předplatitelům registrovaným zde.
  • Každodenní podcasty jsou zdarma k poslechu zde, také na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts.
  • Největší konference osobního rozvoje, při které se nejen dozvíte, co změnit, ale přímo na místě to pomocí workshopů, koučů a mentorů dostanete pod kůži, se blíží. Více o konferenci zde.

© Petr Casanova