Něco jsi budoval.

Hospodu, obchod, sen víc cestovat.

Najednou je všechno jinak.

Plán dostává trhliny, nebo máš obrovské finanční ztráty.

A světlo na konce tunelu nevidno.

Co teď? Jak dlouho to potrvá? A co vlastně bude, až to skončí?

Neznámo. Nejistota. Strach. Úzkost.

Anebo – je v tom něco POZITIVNÍHO?

Protože v FC Klubu, speciálním prostředí uvnitř FirstClassu, kde řešíme Vaše konkrétní problémy a těžkosti, se hojně ptáte, jak postupovat v této nové situaci, zaměřím se na to v dnešním článku.

V novém magazínu Jak zvedat sebevědomí se dočtete 10 nástrojů Roberta Kiyosakiho na zvedání sebevědomí a k tomu dnes přidám 7 moudrých připomenutí Stephena Hawkinga, které do tunelu, jímž momentálně procházíme, vnášejí více světla.

Proč právě Hawking

Stephen Hawking jako teoretický fyzik ohromil svými poznatky z oborů kosmologie a kvantové gravitace. Současně dokázal druhé motivovat (viz 10 myšlenek životního bojovníka, které nesmíme zapomenout) a inspirovat metodickými postupy na práci s vlastním mozkem, s vlastními slabostmi a strachy. Bylo mu jednadvacet let, když mu lékaři objevili ALS, amyotrofickou laterální sklerózu, která napadá nervový systém a má za následek postupné ochrnutí celého těla. A opravdu – vzácná nemoc mu „vypínala“ tělesné funkce, omezovala orgány. Mozek ale zůstával nepoškozený. Stephen Hawking se na něj zaměřil. Vznikl mozek, který změnil jeho život.

Od zjištění diagnózy měl žít pouhé dva roky, do třiadvaceti. Ale nakonec žil do šestasedmdesáti let! Žil, podotýkám, ne živořil. Měl tři děti a mluvil o nádherném životě.

Pojďme tedy v této náročné době více porozumět nejen sami sobě a svým negativním emocím, ale také příležitosti, která se před námi otevírá:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde