Jaromír Horák a Martin Solnička ze společnosti Samurai Shot

Když se Jaromír Horák rozhodl přestat pít a kouřit, hledal mezi nápoji náhražku, která ho po práci a při únavě uvolní, přivede k lepší náladě, mentálně zotaví, probudí, zregeneruje.

Vadilo mu, že ho alkohol sice prudce nakopne, ale následně utlumí a vnitřně vydrancuje. Že káva sice rychle stimuluje srdce a krevním oběhem dokáže rozvést rychlou energii, ale i její efekt zanedlouho opadne.

Odložil i přeslazené energetické nápoje, které zbytečně zatíží tělo chemií a rafinovaným cukrem.

Netušil, že ho zvědavost dovede k přírodnímu a šetrnému řešení bez lihu a chemie, ke zdroji rychlého nástupu soustředěnosti, zklidnění a dobré nálady, a to všechno vydrží nečekaně dlouho.

Že to vše najde v čaji…

Ale ne ledajakém.

„Dáš si jeden, dva panáky tohoto čaje, a už cítíš v hlavě silné povzbuzení. Není třeba a ani vhodné vypít celou láhev. Čaj se nepije na žízeň, ale pro funkčnost,“ svěřoval se jednoho dne Jaromír kamarádovi Martinovi.

„Nealkoholický panák?“ smál se ten. Nechápal, proč by někdo chtěl něco takového pít.

Pochopil to dva dny po jejich schůzce. „Do práce mi zavolal známý, že se mu narodil syn a on hned večer pořádá zapíjení. Většina pozvaných přijela autem přímo z práce. Část pila alkohol ve velkém a my ostatní byli jakoby stranou. A tam jsem to pochopil. Když musíte nebo chcete abstinovat, a přesto si přejete být součástí oslavy, ne terčem posměchu, náhle oceníte panáka, který je vizuálně i obsahově zajímavý. Je totiž silný, poctivý, přírodní a v povaze omamného účinku dokonce lepší než alkohol. Už po jednom doušku jste uvolnění, aniž by se Vám začala motat hlava nebo jazyk. Na konci party jste ze všech nejvíce a nejdéle v pohodě. A báječně Vám potom chutná. Tein totiž prospívá trávení,“ popisuje Martin Solnička, dnešní obchodní společník Jaromíra Horáka ve firmě, která začala měnit návyky mladých.

„U nastupující generace vnímáme, že si svůj drink chtějí vychutnat a užít, ne se jen opít. Mladí vůbec nalézají cestu k přírodě a jejímu zapomenutému dědictví a bohatství. Přibývá lidí, kteří přehodnocují svůj setrvačný vztah k alkoholu. Při konfrontaci s koncentrovaným čajem zjišťují, co jim alkohol zbytečně bere, a i barmani už nejopilejším hostům doporučují na odchodnou dát si čajového panáka, který je nejen nealkoholický, ale vnitřně je srovná, vyprostí, protože tein spaluje alkohol.“

Nadešel čas zodpovědět si, o JAKÉM čaji to vlastně oba mluví a jak se k němu Jaromír dostal…

Martin Solnička a Jaromír Horák ve svém skladu. První várku čajových energy drinků uvařili díky penězům získaným v crowdfundingové kampani (sbírka na internetu). Tak začalo jejich podnikání.

Asijská moudrost

„Před patnácti lety, kdy jsem se rozhodl skoncovat s alkoholem a kouřením, jsem objevil čaj,“ usmívá se Jaromír, tehdy kulisák v divadle.

„Byl to ale prostý sáčkový čaj. Pomáhal mi od únavy, ale netušil jsem, jaká síla se v čaji obecně skrývá. A že ty sáčky, které známe všichni od snídaně, jsou jen směšným odvarem pravého potenciálu čaje.“

To pochopil, když jednou zašel do čajovny.

„Asijský majitel mi na uvítanou dal mističku vietnamského zeleného čaje. Usrkl jsem a oči se mi rozsvítily a zvětšily, asi jako kocouru Tomovi v disneyovce. Nikdy předtím jsem nezažil tak rychlý příval energie.“

Doma začal studovat všechny dostupné informace o čaji.

Dozvěděl se o čajovém kofeinu, který objevili v roce 1827 a pro jeho specifické vlastnosti ho názvem odlišili od kávového kofeinu – pojmenovali ho tein. „V čaji se totiž přírodní kofein nevyskytuje ve volné formě jako v kávě, ale ve vázané. To vyvolává jiný účinek a jiné vstřebávání. Kávový kofein, volný, rychle povzbudí i vyprchá, zatímco čajový, vázaný, působí v lidském těle šetrněji, takže povzbudí, avšak nerozruší, a navíc působí dlouhodoběji, takže povzbudí, avšak jen tak nevyprchá,“ říká Jaromír, který od té chvíle hledal už jen co nejkvalitnější, tedy nejsilnější sypané čaje a z nich míchal ty kombinace, které člověka co nejúčinněji a nejkomplexněji nabudí.

Dnes je Jaromír Horák uznávaným znalcem čaje, jediným Evropanem přijatým za člena World Tea Union, tedy Mezinárodní asociace čaje, a u široké veřejnosti je znám jako zakladatel Čajomír festu, největšího evropského festivalu poznávání čajových kultur napříč světadíly. Po světě je rozšířen jeho Samurai Shot – nápad, jak ze všech destilátů, šumivých vín a energetických nápojů vyjmout jen to pozitivní, energii, a nabídnout to v láhvi nebo plechovce. Bez lihu, chemie, průmyslového cukru, taurinu.

„Vysokoenergetické čajové koncentráty nejsou můj vynález. Objevili je v Asii a já je pil po celém světě. V Rusku je připravují v samovarech, v Egyptě ředí mátou. Ovšem nevím o nikom na světě, kdo by přede mnou dokázal vyrobit tak koncentrovaný extrakt z prémiových čajů, který by bylo možné přímo pít.“

Účinek v jediném panáku nebo plechovce

Co Jaromírovi vyneslo proslulost, byla odvaha odstranit všechny bariéry spojené s čajem.

  1. Výsledek je hotov! Účinnou čajovou kombinaci není nutné vymýšlet, míchat, vařit ani luhovat. Samurai Shot už JE hotový silný výluh z prémiového čaje, obsahující vysoký obsah teinu (viz níže). Je to okamžitá první pomoc. Obsah vychlazené láhve chutná jako ledový čaj, jen je abnormálně silný, až omamný.
  2. Výsledek je stálý! V láhvi je vždy konstantní koncentrace a spolehlivá jakost.
  3. Je k dostání i v plechovce! Kdo potřebuje nealkoholickou energii a zlepšení soustředěnosti při sportu, po sportu nebo při dlouhé jízdě za volantem, a tedy mu nevyhovuje v té chvíli nepraktická skleněná láhev, jednoduše otevře praktičtější plechovku.

Jaromír s Martinem se rozhodli pro různé formy koncentrovaného čaje. Vyrábějí je jako sekt, limonádu i zmrzlinu.

Třeba limonáda, vhodná pro děti i těhotné, je dlouhým (déle než dvanáctihodinovým) luhováním pravého čaje zbavena hořkých tříslovin, ale stáčená neředěná a obsahující cukr jen ze tří procent (srovnejte s nepřírodními limonádami).

Nejsilnější jsou ale čajové panáky. „Běžný energy drink nabízí 80 mikrogramů umělého kofeinu na 0,25 litru, k tomu musíte vypít velké množství cukru. Náš čaj má tutéž energii již v 0,05 litru, k tomu žádný rafinovaný cukr. Nejjemnější čajové panáky začínají jen na 20 mikrogramech teinu na 0,05 litru. Jinými slovy: Začínáme tam, kde běžný energetický nápoj s množstvím obsaženého taurinu končí.“

Mnozí lidé mají stále pocit, že pro omamný zážitek potřebují alkohol. Jenže to, co dokáže průmyslový líh, zmůže i příroda, a to bez nepříjemných průvodních jevů, hlavně po ránu.

Jaromír tohle poznal.

A dodnes se baví pokaždé, když vidí užaslý obličej toho, kdo jeho poctivý čajový panák ochutná a zvolá otázku: Proč jsem tohle neobjevil dřív?

© Lukáš Eder, autor je business development managerem First Class Publishing