Každé chování má svou příčinu. Tvůj "nepochopitelný strach", Tvá "nevysvětlitelná" žárlivost i třeba Tvůj "komický" rozpor mezi tím, co ve skrytu duše chceš, a co ve skutečnosti děláš – na jedné straně po něčem toužíš, na druhé straně se tomu bráníš otevřít.

Tvé chování není skutečnou příčinou problémů, které máš ve vztazích. To chování je NÁSLEDKEM skutečného problému, skutečné příčiny, která vězí v minulosti, nejčastěji v dětství. Obvykle jde o citové zranění, psychologie používá termín zraněné vnitřní dítě. Dokud se ta rána nevyléčí, obnovuje se. Neuzdravené dítě si ji přenáší do dospělosti, do vztahů, ve kterých se točí v kruhu, trápí a nemůže obstát.

Existuje pět hlavních příznaků zraněného vnitřního dítěte – pět konkrétních projevů ve vztazích. Jsou vědomě neovlivnitelné, člověk je nechce, nestojí o ně, ale nemůže si pomoci. Je to "silnější než on", protože naše minulost definuje naši přítomnost.

Těch pět příznaků vytváří čtyři hlavní skupiny vztahových neštěstí.

Ačkoli svou minulost nemůžeme vrátit, změnit, opravit, své zranění z dětství můžeme v přítomnosti uzdravit. Pokud na sebe máte čas, všechno si teď povíme.

Nahlédněte do mé práce, do způsobu, kterým se snažím pomáhat v Klubu FC, diskrétním prostředí, kde jsem k dispozici na Vaše osobní dotazy i nasměrování k řešení konkrétních případů.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde