Petře, pomozte!

Nejčastější vzkaz. Právě proto vznikl FirstClass. Aby nikdo neměl pocit, že na své problémy zůstane sám.

Jenže jak se Petrovi svěřit?

Na veřejné facebookové stránce? Na té, která má více než 300 000 fanoušků a 1 000 000 pravidelných uživatelů a čtenářů? Na té, která je největší stránkou osobního rozvoje na českém a slovenském internetu? Vždyť to uvidí cizí oči! Spousty cizích očí!

Četl jsem mnoho zoufalých výkřiků. Ale copak jsem se mohl ptát před ostatními: Prosím, pište, co se stalo. Co Vás trápí? Kdo Vám ubližuje? Jak Vám mohu pomoci? Copak takhle se dá ptát před statisíci lidí?

Nelze se ptát před cizími lidmi

A tak jsem lidem dával svůj e-mail. Své telefonní číslo. Svůj čas – mluvili jsme spolu, potkávali se, dělal jsem, co bylo v mých silách. Dařilo se jejich problémy řešit, ale – lidí asi právě proto přicházelo stále víc. Až jich v jeden okamžik bylo už nad mé síly.

Bohužel nemohu v jednom okamžiku pomoci všem

Když v e-mailové schránce najdete v průměru 300 proseb denně… Když na Facebooku žádají o pomoc v průměru 3000 lidí denně… Jak na všechny mít hned teď čas?

Jak v tom množství ihned rozpoznat, kdo mou pomoc opravdu potřebuje, a kdo se mě ptá jen proto, že může – že je to zadarmo? Jak nezanedbat pomoc člověku, který na mě spoléhá a můj čas oceňuje, a nedat přednost někomu, komu na mé odpovědi ani nezáleží, „jen šel kolem“?

Nikdo nesmí mít pocit, že na všechno zůstal sám

Jak všechny tři premisy sloučit? Jak nabídnout lidem pomoc, ačkoli to není vždy v mých silách? A co zapojit další? Přece ten, kdo překonal problém, je silnější než byl. Proč by on nepomohl?

A tak vznikla myšlenka na unikátní diskrétní zónu, stvořenou jak pro lidi, kteří si připadají slabí, tak pro lidi, kteří řešením svých problémů posilují; zónu, která kombinuje obojí:

  • jednak důvěrnější prostředí, kde se lidé mohou na jednu stranu svěřit se svými splíny a na druhou stranu také pomoci těm, kteří se se svými splíny svěřují (to nabízí soukromá facebooková skupina Klub Motivace FirstClass.cz, kam mají přístup členové FC Klubu)
  • a jednak možnost položit mi přímý dotaz, přičemž ho nikdo jiný nebude číst, a mají jistotu, že se jejich problém ke mně dostane (speciální tázací platforma, ke které mají přístup členové FC Premium).

Proč se stát členem

Není v mých silách se v každém okamžiku na stránce s více než 300 000 fanoušky a 1 000 000 pravidelnými uživateli a čtenáři věnovat všem, které napadne položit mi otázku.

Současně však chci, abyste odpovědi na své otázky našli. Pokud je dosud nenabízejí mé knihy, mé magazíny ani mé bezplatné články na FirstClass.cz, pak zvažte, zda pro Vás není výhodné:

  • stát se členem FC Klubu – a získat tak přístup do silně motivačního prostředí soukromé facebookové skupiny Klub Motivace, potažmo k mým speciálním článkům Klub, jež píšu třikrát týdně exkluzivně pro členy FC Klubu na jejich přání. Další výhody FC Klubu ZDE.
  • stát se členem FC Premium – a nad rámec VŠECH výhod FC Klubu ještě obdržet navíc přístup k mé osobě a mému času prostřednictvím speciální tázací platformy, přičemž Vám mohu odpovědět i formou živého vysílání. Navíc budete každé dva měsíce po dobu svého členství automaticky dostávat můj koučovací magazín jako další z mých nástrojů práce se čtenáři. Další výhody FC Premium ZDE.

Jak se stát členem

Postup je jednoduchý:

  • V případě zájmu o členství FC Klub vstupte sem a vyberte si dobu členství. V e-mailu pak obdržíte další instrukce (přihlašovací údaje ke čtení speciálních článků Klub, přístup do soukromé facebookové skupiny atd.). Veškeré otázky pište na clenstvi@firstclass.cz.
  • V případě zájmu o členství FC Premium vstupte sem a vyberte si dobu členství. V e-mailu pak obdržíte další instrukce (přihlašovací údaje ke čtení speciálních článků Klub, přístup do soukromé facebookové skupiny, postup při pokládání důvěrných dotazů mé osobě atd.). Veškeré otázky pište na clenstvi@firstclass.cz.
  • Veškeré výhody lze užívat jen po dobu konkrétního členství.

Jestliže Vás diskrétní zóna nezaujala a nestojíte o žádné z uvedených členství, věřím, že Vám budou nadále vyhovovat mé články, podcasty a živá vysílání, zkrátka obsah, který pravidelně tvořím právě proto, aby lidé nalézali odpovědi na své otázky a na žádný problém nebyli sami.

Ať se Vám daří a jste v životě šťastní,

Váš Petr Casanova,

zakladatel FirstClassu