Jak „krev rostlin“ dokáže pomoci člověku

Jiří Černota ještě před dvanácti lety prodával střešní krytiny, pak ale objevil zvláštní svět, který nemá tak jasné technické parametry, a přesto nám pomáhá. Tomu světu se říká "příroda" a jeho "léčiva".

Když jsem v knize Cítit rozumem, myslet srdcem zašel za hranu běžného a viditelného, dostal jsem mnoho dotazů, čemu vlastně věřím „mezi nebem a Zemí“.

Abych byl přesný, zajímám se ne o to, v co VĚŘÍM, ale co VÍM, že je. Jako třeba karmy domů. Zajímají mě energie, kterým ve spěchu všedního života nevěnujeme pozornost, ale které tu jsou a mají na nás vliv. A hlavně mě zajímají ty, které na nás mají pozitivní vliv.

O darech Ježíškovi

Pozvedl jsem obočí, už když jsem to četl: Před 2019 lety, když se „narodil“ letopočet, tehdy narozenému Ježíškovi přinesli tři mudrci to nejvzácnější, co nalezli během svých cest přes půl světa. Byly to zlato, myrha a kadidlo…

Myrha je modrozelená pryskyřice, sušená míza stromu myrhovníku.

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z takzvané klejopryskyřice.

Nechápal jsem to. Proč Ježíškovi vedle zlata přinesli „nějaké pryskyřice“? Až jednou mi jeden muž řekl: „Pro ty moudré tři krále byla v přírodním bohatství větší hodnota než v drahokamech. Vědci se tomu dnes nediví. Když vydestilujeme dřevo, získáme de facto imunitní systém stromu.“ Imunitu – chápete? Co pro Ježíška mohlo být víc než zdraví?

Vydej se do přírody a poznej tu nevysvětlitelnou energii, která odněkud přichází.

Mimochodem, ten muž, který mě uvedl do problematiky „krve rostlin“, je inženýr, má technické, exaktní zaměření. Přesto se rozhodl vyrábět stoprocentně přírodní esenciální oleje. Že jste o nich ještě neslyšeli? Pak jste patrně to nejcennější z rostlin ani necítili – a to nemyslím jen v nose, myslím v CELÉM TĚLE. Stačí JEDINOU kapku rozmělnit v dlaních a opatrně přivonět. Vdechnutím té síly se navrátíte k historickým kořenům, kdy „krev rostlin“ znali a uměli využívat už naši předkové. „Kadidlo se pálí v kostelech už dvě tisíciletí. Může pozitivně ovlivnit a harmonizovat člověka až na buněčné úrovni, léčit ho.“

O pyramidách

Malá odbočka k Jiřímu: Dříve spoluvlastnil firmu na plechové střešní krytiny. Odpočívat chodit do jedné čajovny ve Frýdku-Místku, kde v jedné z místností byla umístěna pyramidka. Všiml si, že lidé tam uléhají unavení a vstávají zregenerovaní. Jako zvídavý inženýr to zkusil, a tehdy poprvé začal pátrat po poznatcích předků, odhalovat, proč se už Egypťané mořili s tunovými kvádry. „Vědci objevili, že zhruba ve dvou sedminách výšky pyramidy probíhá neobvyklý energetický tok. Uložíte-li tam potraviny, mají delší životnost.“ Sám si doma v ložnici takovou pyramidku vytvořil a dodnes v ní spí. „Okamžitě se mi zlepšila energie, s jakou vstávám. Jako inženýr si jen říkám: Proč se nestaví pyramidové domy? Víte, jak by se tam lidem mohlo žít a pracovat?“ Mimochodem, své esenciální oleje tzv. pyramidizuje, to znamená nechává zvýšit jejich účinky v takových pyramidkách, říká.

O sebeléčení

Než Jiří Černota ze stavebnictví odešel, jako správný inženýr před založením firmy na výrobu přírodních esenciálních olejů prošel spoustu vědeckých studií. „Jen ve Spojených státech jich provedli okolo 17 000. I díky tomu je tam ,krev rostlin‘ populárním trendem. Američané už vědí, že chemická medicína nemocnému člověku dokáže pomoci, ba mu i zachránit život, ale pro zdravé lidi vede dlouhodobá cesta zdraví přírodou. V přírodě jsme totiž opravdu doma, napojeni na přírodu zůstáváme zdraví, jen se nesmíme odpojovat.“

Proč je nám v přírodě najednou lépe? Co všechno na nás působí kromě lepšího vzduchu a vyšší vlhkosti? Co nás mění zevnitř?

Kdo kape esenciální oleje do difuzoru, má je možná za způsob, jak si příjemně ovonět své životní prostředí. Ale esenciální oleje dokážou víc. „Uzdravují,“ říká Jiří. Zatímco všichni jsme si zvykli brát za bernou minci jen to, že uzdravuje chemie, příroda má samozřejmě také své opravné mechanismy. „Jen jim nerozumíme. Vlastně stále nechápeme mnohé, co se děje v přírodě. Vezměte si obyčejné buky! Ony plodí pouze v určitých letech, ale vždy po celém území. Jak to, že se buky navzájem domluví, ve kterých letech to bude? Podle vědy je dorozumívacím prostředkem právě esence. Síla, kterou si neuvědomujeme,“ říká Jiří.

Ostatně, JEDINÁ čichem vdechnutá nebo na pokožce rozetřená kapka 100% přírodního esenciálního oleje ihned zbystří mysl, smysly, cítění i konání. Jako bychom procitli ze sna. I v náročné situaci najednou mnohem lépe víme, co je správně, zklidňujeme se…

„Krev rostlin“ totiž pročistí více než celé tělo. Působí i na podvědomí, rozpouští strachy, stresy, negativní pocity. „Vědci objevili souvislost mezi chováním člověka a fyzickými projevy v těle. Dlouhodobý hněv může poškodit játra, dlouhodobý strach plodit žaludeční vředy. Nemluvě o škodách na podvědomí, sebevědomí a sebehodnocení. Esence všechno zlé mohou uvolnit. Jsou doslova terapeutickým darem přírody, ale musejí být skutečně přírodní, bez jakýchkoli příměsí. Pak se jim tělo nebrání, přijímá je zcela volně, nechá je pronikat hematoencefalitickou bariérou do mozku. Už deset vteřin po vdechnutí je esence zjistitelná v krvi, odebrané z prstu. Proto s námi spolupracují mnozí psychoterapeuti i lékaři fyzického těla a pomocí 100% přírodních esenciálních olejů likvidují všemožné bakterie, boreliózu, stafylokoky.“

O poselství

Jiří po poznání síly přírody prodal svůj podíl ve stavební firmě a odstěhoval se z města do hor. Snaží se být co nejblíž „opravdovému domovu“.

„Vadí mi prostředí zamořené wi-fi sítěmi. Vím, že pokrok vyžaduje bezdrátový internet, bohužel elektrosmog ovlivňuje lidskou DNA. Jsme z větší části tvořeni vodou a elektrické impulzy s ní reagují. Je mi jasné, že taková je doba, a nezměním to, i proto jsme vyvinuli například stoprocentní esenciální olej cedru, který pročišťuje, dexotikuje a obnovuje DNA narušených buněk,“ říká, a když už jsme u sebeobnovy, dodává: „Esenciální oleje fungují vůbec jako lymfokinetikum. Například ledviny nejsou jen filtr. Východní medicína vidí v ledvinách hlavně sídlo energie čchi. Ta je pro tělo životně důležitá – cirkuluje v něm ve dvou okruzích. Řídicí (vnitřní) okruh vyživuje tělesné orgány, zatímco ochranný (vnější) střeží tělesný povrch. Pomocí esenciálních olejů posilujících ledviny tak můžeme upevnit celkovou životní sílu, imunitu i vnitřní vůli. Ano, ,krev rostlin‘ je vlastně pomocníkem v osobním rozvoji včetně schopnosti se rozhodnout i přijmout změnu…“

Pokud máte o víkendu namířeno do přírody, všímejte si rostlin a stromů. I ony mají krev, která má potenciál nám pomáhat. Tak tu vůni nasajte, proto v přírodě je.

  • O všem, co nám pomáhá k pozitivnímu a zdravému vedení života, je magazín FC.
  • Nové vydání, o výchově dětí a seberozvoji rodičů, má formu pracovního magazínu; obsahuje pracovní listy, sloužící k postupnému posouvání k lepší verzi sebe sama.

© Petr Casanova