7 důvodů, proč nikdy nelhat ženě

7. poznání: Ženy se nebojí zřejmých nepřátel, ale falešných přátel.

Dívka, které jsem hloupě a směšně zalhal, mi do rozlučkového dopisu napsala: „Jsem nešťastná a zklamaná. Ne z toho, jaký opravdu jsi. To je nakonec Tvoje věc. Ale z toho, že ses stal někým, kým jsi slíbil, že nikdy nebudeš.“

Na odhalené lži je nejhorší to, že před Vámi najednou stojí nikoli jiný člověk, ale právě ten člověk, jakým vždycky byl. Nezměnil se, jen jeho maska spadla.

Jak vysvětluji v pracovním magazínu FC Jak být oporou dítěti, obelhat nejde člověka, který nám nedůvěřuje. Obelhat je možné jenom někoho, kdo k nám má důvěru. Kdo nám nedůvěřuje, ten nám šanci k obelhání ani nedá. Podraz tak nikdy nepřichází od nepřítele. Lež a přetvářka nás mohou překvapit jen u FALEŠNÝCH přátel.

Ta dívka mi tehdy napsala: „Nebojím se zřejmých nepřátel. Vím, že jim nemám věřit. Bojím se jen falešných přátel. To znamená, že se od této chvíle bojím Tebe.“

Její přesvědčení se mi už nikdy nepodařilo změnit. Žena totiž lež nikdy nezapomíná. Není jako muž. Muž se naučil, že rozum, kterým se řídí, dokáže vyměnit jednu myšlenku za druhou. Srdce ale nedokáže vyměnit své pocity. Co lež, to zářez, který nejde vrátit. Je v ženském srdci napořád. Jako varování, memento. Jako by do srdce bylo navždy vepsáno: „Tomuto konkrétnímu člověku jsi nestála za pravdu. Byla jsi tak hloupá, že jsi mu věřila. Jednou stačilo.“

A to i proto, že:

Sečteno, podtrženo: Kdo jednou zradí ženu, neměl by očekávat, že mu ještě někdy bude věřit.

Žena si na rozdíl od muže dobře uvědomuje spěch času. Od přírody má v srdci biologické hodiny, jež tikají a připomínají jí, že tu má své povinnosti. Nemarnit čas je součástí jejího genetického kódu.

Proto nehledají JAKÉHOKOLI muže, „dárce spermatu“. Hledají v první řadě životního parťáka, který s nimi bude stavět, ne bořit. Který bude sdílet, řešit problémy, na kterého se budou moci spolehnout a důvěřovat mu. K tomu však ale potřebují jeho UPŘÍMNOST.

Ženy hledají muže, který jim pomůže řešit problémy, ne který bude problém sám o sobě. Takovým bývá muž, který dříve či později pochopí ženské srdce, mimo jiné to, že nejsou „malé“ a „velké“ lži, pouze a jenom lži.

Unikátní pracovní magazín Jak být oporou dítěti vychází o více než 100 stranách už koncem července. Zasíláme přímo do schránek předplatitelů, v trafikách nebude dostupný.

Všechny mé knihy 250 zákonů lásky (jak budovat vztah), Dvanáct srdcí (jak pochopit fáze, kdy druhý budovat nechce a odchází), 100 nejkratších cest k Tobě (jak zvládnout období osobní samoty a přípravy na nový vztah), Protože (modelové řešení nejčastějších krizí ve vztahu) a Cítit rozumem, myslet srdcem (jak funguje karma ve vztazích) jsou dostupné na jediném místě zde. Mobilní verze pro čtení na dovolené seženete zde.

© Petr Casanova