Dubaj – desátá nejoblíbenější destinace světa

Hlavní dovolenková sezona je za dveřmi a mezi Čechy je stále na prvním místě Chorvatsko. Pokud bychom se ale podívali na nejoblíbenější světové destinace, dle cestovatelského portálu TripAdvisor bychom na první třech příčkách nalezli destinace jako Londýn, Paříž a Řím. Zmiňované Chorvatsko se nevešlo ani do první pětadvacítky. Vešlo se tam ovšem naše hlavní město Praha, které se pro rok 2019 umístilo na 11. místě. Jestli by Vás zajímalo, jaké město nás předběhlo a vyfouklo nám tak pomyslné členství v top 10, je jím hlavní město Spojených arabských emirátů, Dubaj.

Z rybářské vesnice světovou metropolí

Asi není překvapením, že se Dubaj umístila v desítce neoblíbenějších měst světa. Spíš by mohlo být překvapením, že je právě až na desátém místě. Dubaj se za posledních padesát let proměnila z malé rybářské vesnice ve světovou metropoli, kde naleznete spoustu světových unikátů. Dnes když slyšíte slovo Dubaj, vybavíte si většinou umělé ostrovy ve tvaru palmy, nejvyšší budovu světa Burdž Chalífa, největší nákupní středisko nebo také známou zastřešenou sjezdovku.  Díky ekonomickému růstu posledních let se výpravy do této exotické destinace staly dostupnějšími a oblíbenějšími i u mnoha Čechů.

Dovolená v Dubaji pro rodiny i jednotlivce

Na dovolené si chceme ale hlavně odpočinout, a ne pro každého musí slovo odpočinek znamenat zrovna jen opalování se na pláži, nebo omezený pohyb v uzavřeném resortu. Ti z Vás, kteří mají děti, možná také potvrdí, že velká skluzavka či písečná pláž a stejný program každý den děti velmi brzy omrzí. Možná toto je právě jeden z důvodů, proč se Dubaj stává čím dál častěji cílovou destinací i pro rodiny s dětmi. Vedle obřích hotelových resortů, moderní infrastruktury a krásných čistých pláží najdete v Dubaji zábavu pro celou rodinu.

Když budete chtít vyrazit za kulturou, nabízejí se pravidelně pořádané koncerty, každoroční filmový festival a salon Art Dubaj věnovaný výtvarnému umění. Zavedený kulturní život pak doplňuje operní divadlo, které se nachází v těsné blízkosti budovy Burdž Chalífa. Ti z Vás, kteří si nedokáží představit dovolenou bez dávky adrenalinu, se mohou proletět nad dunami horkovzdušným balonem nebo seskočit padákem.

Pro milovníky nákupů by pak mohl být zážitkem třeba Dubai Mall, největší obchodní středisko na světě, které není rozhodně klasickým nákupákem. Najdete zde například gigantické akvárium, Kidzanii (obří dětský park), Hysterii (dům hrůzy), zimní kluziště, nebo simulátor letadla.

Pro milovníky kostiček LEGO

Děti pak budou jistě nadšené, až společně navštívíte sedmý Legoland na světě, který se stal prvním zábavním parkem tohoto druhu na Blízkém Východě. V dubajském Legolandu je k vidění více než čtyřicet tematických atrakcí, patnáct tisíc LEGO modelů a přes šedesát milionů kostiček LEGO. Prohlídku zahájíte v továrně na kostičky, kde si můžete sami jednu vyrobit jako svůj suvenýr. Nejen děti pak budou nadšené z vodní části, kde se vedle tobogánů a skluzavek projedou i v designovém LEGO raftu. Dobrodružstvím bude jistě i expedice ve speciálně upravené ponorce. Děti mohou také řídit vlastní auto na elektrický pohon, kormidlovat loď nebo se proletět v LEGO letadle. Následovat by pak mohla projížďka na horské dráze přes tajuplnou historickou zemi a středověký hrad. Milovníci architektury užasnou ze dvaceti milionů LEGO kostiček spojených do obrovských staveb, typických pro blízký východ.

Foto: Letiště Praha

Začněte svou dovolenou už na letišti

Každá dovolená začíná cestou a možná i díky letecké společnosti flydubai a pravidelným spojům z Letiště Václava Havla Praha se stala tato destinace pro Čechy dostupnější. Ostatně ze služeb flydubai jsou nadšené i děti. Dotyková obrazovka, kterou je vybaveno každé sedadlo už v ekonomické třídě, zabaví ratolesti snadno a rychle. Sami budete udiveni, jak se děti se vším tak rychle naučí – intuitivnost zábavy jim jde vstříc.

Zaujme Vás i nabídka filmových trháků, na které jste možná měli v plánu zajít do kina. Využíte můžete i nabídky letových Wi-Fi balíčků a dotáhnout tak i během letu těch posledních pár pracovních e-mailů a deadlinů, abyste měli zbytek dovolené již čistě jen pro rodinu.

Při rezervaci letenky oceníte možnosti objednání teplých pokrmů, které servíruje vždy usměvavý a profesionální personál. Vaše dovolená a zábava tak nezačnou přistáním v cílové destinaci, ale už nástupem do letadla a přímým letem z Prahy.

© Lukáš Eder