Jak myšlením dosáhnout bohatství

Dr. J. B. Hill, vnuk Napoleona Hilla, při natáčení filmu, který Vám může změnit budoucnost.

Jmenoval se Napoleon Hill (1883–1970). Jako reportér zpovídal nejbohatší lidi své doby a ptal se na cestu k úspěchu. Výsledkem byla legendární kniha Myšlením k bohatství, tak trochu Bible svého druhu, které se prodalo na sto dvacet milionů výtisků.

Dodnes je zdrojem, z něhož vycházejí všichni autoři motivační literatury. Hill, který se narodil do chudoby a na základě zjištěných principů sám zbohatl, totiž vždy tvrdil: „Cokoli si mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho je člověk schopen dosáhnout.“

Ta kniha má z dnešního pohledu možná jedinou chybu: Vznikla v jiné době. Neobsahuje moderní důkazy, současné příběhy, cesty úspěchu do této doby.

Proto Nadace Napoleona Hilla, která pečuje o autorův pozoruhodný odkaz a je vedena J. B. Hillem, vnukem samotného Napoleona Hilla (na fotografii), provedla update. Vytvořila film, který vychází ze slavné knihy, ale patří do dnešní doby. Hovoří v něm žijící úspěšní lidé, kteří sdílejí své příběhy a zkušenosti a které spojuje jedno – bez Hillovy filozofie by těžké okamžiky, které je všechny potkaly, patrně nedokázali překonat a uspět.

Uděláte si přibližně 2 hodiny volného času?

FirstClass se stal partnerem projektu. Celé příští vydání magazínu FC (vychází 30. května 2019) bude zaměřené na myšlení vedoucí k bohatství a bude obsahovat unikátní rozhovory s úchvatnými lidmi, kteří o svých tajemstvích úspěchu promluví poprvé.

Exkluzivně pro naše čtenáře jsme získali 15minutovou ukázku filmu zdarma.

Bohatství v mnoha podobách

Mnoha lidem se automaticky vybaví peníze. Ale bohatý život má více barev.

„Bylo mi sedmnáct let, když mi objevili nemoc, která člověka časem zcela připraví o zrak. Bylo mi devětadvacet, když jsem se probudil a opravdu vůbec nic jsem neviděl. Najednou jsem byl slepý. Došlo mi, že po zbytek života už neuvidím. Ovládly mě panické myšlenky a strach. Neměl jsem nejmenší ponětí, co bude dál. Jen jsem po paměti přešel do zadního pokoje o velikosti tři krát čtyři metry, kde byl alespoň telefon, rádio a kazetový přehrávač. Tam jsem si sedl – rozhodnutý, že už nikdy nevyjdu ven. Nakonec, jak bych to dokázal?”

O Jimu Stovallovi, který se ze dne na den ocitl bez práce, peněz i jakékoli pozitivní vize a jehož exkluzivní zpověď naleznete rovněž v květnovém magazínu FC, řekl Steve Forbes, že jde o jednu z nejvýjimečnějších osobností naší doby. Mluvil jsem s ním. Je živoucím důkazem, jak je možné i v nejtemnější chvíli nalézt naději, sílu, sebevědomí i směr. Dnes je nevidomý Jim členem klubu, kde jsou samí úspěšní lidé. „Když jsem tam poprvé přišel, všichni na mě měli jedinou otázku: ,KDY jste poprvé slyšel filozofii Napoleona Hilla?‘ Chápete? Oni se neptali, JESTLI ji znám. ,Jinak byste přece nezbohatl,‘ říkali mi. Já na to udiveně: ,Copak vy všichni jste Hilla četli?‘ Přikývli. Tak jsem pochopil, jaký poklad v jeho díle je – kolik lidských životů dokázal zachránit a kolik úspěšných lidí stvořit.“

Udělejte si pro sebe jen 2 hodiny času. Může to ovlivnit celou Vaši budoucnost.

©Petr Casanova