Jak myšlením dosáhnout bohatství

Dr. J. B. Hill, vnuk Napoleona Hilla, při natáčení filmu, který Vám může změnit budoucnost.
- Reklama -

Jmenoval se Napoleon Hill (1883–1970). Jako reportér zpovídal nejbohatší lidi své doby a ptal se na cestu k úspěchu. Výsledkem byla legendární kniha Myšlením k bohatství, tak trochu Bible svého druhu, které se prodalo na sto dvacet milionů výtisků.

Dodnes je zdrojem, z něhož vycházejí všichni autoři motivační literatury. Hill, který se narodil do chudoby a na základě zjištěných principů sám zbohatl, totiž vždy tvrdil: „Cokoli si mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho je člověk schopen dosáhnout.“

Ta kniha má z dnešního pohledu možná jedinou chybu: Vznikla v jiné době. Neobsahuje moderní důkazy, současné příběhy, cesty úspěchu do této doby.

Proto Nadace Napoleona Hilla, která pečuje o autorův pozoruhodný odkaz a je vedena J. B. Hillem, vnukem samotného Napoleona Hilla (na fotografii), provedla update. Vytvořila film, který vychází ze slavné knihy, ale patří do dnešní doby. Hovoří v něm žijící úspěšní lidé, kteří sdílejí své příběhy a zkušenosti a které spojuje jedno – bez Hillovy filozofie by těžké okamžiky, které je všechny potkaly, patrně nedokázali překonat a uspět.

Uděláte si přibližně 2 hodiny volného času?

FirstClass se stal partnerem projektu. Celé příští vydání magazínu FC (vychází 30. května 2019) bude zaměřené na myšlení vedoucí k bohatství a bude obsahovat unikátní rozhovory s úchvatnými lidmi, kteří o svých tajemstvích úspěchu promluví poprvé.

Exkluzivně pro naše čtenáře jsme získali 15minutovou ukázku filmu zdarma.

Bohatství v mnoha podobách

Mnoha lidem se automaticky vybaví peníze. Ale bohatý život má více barev.

„Bylo mi sedmnáct let, když mi objevili nemoc, která člověka časem zcela připraví o zrak. Bylo mi devětadvacet, když jsem se probudil a opravdu vůbec nic jsem neviděl. Najednou jsem byl slepý. Došlo mi, že po zbytek života už neuvidím. Ovládly mě panické myšlenky a strach. Neměl jsem nejmenší ponětí, co bude dál. Jen jsem po paměti přešel do zadního pokoje o velikosti tři krát čtyři metry, kde byl alespoň telefon, rádio a kazetový přehrávač. Tam jsem si sedl – rozhodnutý, že už nikdy nevyjdu ven. Nakonec, jak bych to dokázal?”

O Jimu Stovallovi, který se ze dne na den ocitl bez práce, peněz i jakékoli pozitivní vize a jehož exkluzivní zpověď naleznete rovněž v květnovém magazínu FC, řekl Steve Forbes, že jde o jednu z nejvýjimečnějších osobností naší doby. Mluvil jsem s ním. Je živoucím důkazem, jak je možné i v nejtemnější chvíli nalézt naději, sílu, sebevědomí i směr. Dnes je nevidomý Jim členem klubu, kde jsou samí úspěšní lidé. „Když jsem tam poprvé přišel, všichni na mě měli jedinou otázku: ,KDY jste poprvé slyšel filozofii Napoleona Hilla?‘ Chápete? Oni se neptali, JESTLI ji znám. ,Jinak byste přece nezbohatl,‘ říkali mi. Já na to udiveně: ,Copak vy všichni jste Hilla četli?‘ Přikývli. Tak jsem pochopil, jaký poklad v jeho díle je – kolik lidských životů dokázal zachránit a kolik úspěšných lidí stvořit.“

Udělejte si pro sebe jen 2 hodiny času. Může to ovlivnit celou Vaši budoucnost.

©Petr Casanova