Silný muž pro silnou ženu aneb Co potřebují Alfy ve vztahu

- Reklama -

6. Potřebují rovnocenného partnera

Tedy někoho, kdo má svou hodnotu a sdílí ji ve vztahu. Může mít vlastní názory, vlastní finance, zdravé ego. Nemusí být stejný, mít nezbytně stejné záliby nebo přátele. Může být jiný, zcela soběstačný. To podstatné však je, že současně s tím dokáže být partnerem.

Partner je ten, kdo neubližuje. Partner je ten, kdo hledá cestu k druhému, ne cestu od něj. Partner je ten, kdo primárně dává – sejdou-li si takoví dva, vztah jen bohatne.

Nezáleží na tom, kdo jste, kde jste, kolik Vám je. Vztah, ve kterém oba dávají, nemůže chudnout, slábnout, chladnout. Jestliže oba dávají energii, je energie – komunikace, důvěry, úsměvů i pochopení – pořád dost.

7. Potřebují se smát

Zmiňuji to, protože nejde o maličkost. Dokázat se zasmát sobě, vlastním chybám, stresu nebo tlaku, kterému jsme vystaveni, osvobozuje a dělá okamžik krásnějším. Alfy potřebují člověka, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři možná v nejméně očekávané chvíli, který sám dráždí jejich bránici, ale také se umí usmát přes slzy, které jemu samotnému tečou z očí.

Smích, tak jako slzy, jsou znamením síly – ukázkou, že se člověk chce vybalancovat; být pevným článkem řetězu i ve chvílích, kdy to není vůbec snadné.

8. Potřebují být přivolány, když je to nutné

Alfy potřebují někoho, kdo je dostatečně silný na to, aby překousl své ego a zavolal partnerku, když se trápí zdánlivou volovinou. Možná jen tomu muži někdo připomněl, že není dokonalý a nepostradatelný – a jeho najednou přepadla slabost a neumí se s tím smířit.

I silná auta musejí čas od času na servisní kontrolu, stejně tak Alfy – ať muži, nebo ženy – občas potřebují prověrku, zkontrolovat své schopnosti, ale k tomu se nesmějí bát přivolat pomoc.

Právě to jsou okamžiky, kdy každý z nás potřebuje vztah – kdy si nejsme schopni pomoci sami. Alfě, kterou přivoláme, to neublíží, naopak ji to posílí. Uvědomí si totiž, že je pro někoho důležitá. A my si zase uvědomíme, že bychom měli být důležití (silní) pro ni.

Život s Alfou není snadný, protože je náročný (viz článek Proč silní lidé přitahují komplikované vztahy). Nutí nás pracovat na sobě, nepolevovat. S odstupem času ale zjistíme, že takový život stojí za to. Život, kde se posouváme, překonáváme těžkosti, bolesti a prohry, zesilujeme. A to bez ohledu na dobu, v jaké žijeme.

  • Jste Alfou, která má problém najít partnera? Zkuste naši seznamku.
  • Máte špatné zkušenosti se vztahy a přestáváte věřit v lepší budoucnost? Najděte cestu sami k sobě. Vybrat si mezi mými knihami, které vznikly pro tuto příležitost, můžete zde.
  • Nikdy ale nepochybujte o lásce. Láska nikdy nezklame. Zklame vždy jen konkrétní člověk. Stále je mnoho těch, kteří u Vás čekají na šanci.

© Petr Casanova