5 rozdílů mezi Chlapci a Chlapy

4. rozdíl: Chlapec by na své ženě nejraději změnil všechno. Chlap by své ženě změnil maximálně příjmení.

Chlapec má spoustu rozumu, co se týče hledání vad na druhém. V každém okamžiku ví, co všechno by žena měla na sobě změnit, aby byla dokonalá. Jaksi mu nedochází, že člověk v žádné fázi života není dokonalý, a tudíž je v každé fázi života něco, co může zlepšovat.

Chlap je srozuměn s tím, že žena dokonalá není. Na rozdíl od Chlapce se nediví, že když žena otěhotní, přibírá, nebo že se jí mění hormony a nálady. „Už s ní nebudu! Tolik se změnila – tak, jak si já nepřeji,“ usoudí Chlapec.

Chlap ale dobře ví, že žena vůbec nemusí být těhotná, a přesto se vyvíjí. Nevadí mu to, nechává ji – pokud se mění tak, aby byla více sama sebou. Chlap ví, že nejkrásnější žena je přirozená a nejkrásnější make-up je její šťastný úsměv.

Chlapec je životem vůbec zaskočen. Diví se, že žena s věkem stárne. Leká se a chce, aby se moře přelévalo opačně. Aby se vlny obrátily.

To Chlap tuto dětinskou fázi už překonal. Je z něj surfař. Nevadí mu, že neovlivní to, odkud vlny přicházejí a kam směřují. Ví totiž, že stačí nasednout na vlnu a užít si ji.

5. rozdíl: Chlapec hledá ženu, která vnímá jen slova. Chlap hledá ženu, která ocení činy.

Ženy jsou velmi emocionální stvoření. Rády cítí. Rády zavírají oči. Rády naslouchají libým slovům, rády věří. Bolí je, že nepřicházejí žádné činy, které by potvrdily vyřčené sliby, ale znovu se uklidní, když z týchž úst uslyší znovu další libá slova, další růžové sliby.

Chlapci tak mají důležité místo na tomto světě. Učí ženy nevěřit slovům, ale věřit činům. Ženy, které věří jen slovům, se vystavují zbytečné bolesti a utrpení. Chlapců je na světě pochopitelně víc, protože každý Chlap byl někdy Chlapcem, ale každý Chlapec se nerozvine v Chlapa. Navíc Chlapci jsou hlasití ve svých slovech, každého Chlapa překřičí.

Chlap nepotřebuje moc mluvit. Raději koná. Pochopil, že slovo neznamená nic, dokud mu člověk nedá obsah svým jednáním. Pochopil, že lhaní není omyl ani chyba, ale úmyslný čin. Pochopil, že Chlapec je tak slabý, že nedokáže lhát zpříma do očí, proto potřebuje, aby měla ženy oči zavřené – aby ho milovala.

Čím více ženy milují, tím více jim Chlapci ubližují. Chlapci hledají ženy, které věří slovům.

Chlap musí být trpělivý. Musí počkat, až i žena vyzraje a bude věřit nejen slovům, ale hlavně činům. Taková žena je totiž ponaučená a dokáže si vážit obyčejné upřímnosti, obyčejné pravdy, obyčejné jednoduchosti. To vše není tak lákavé a křiklavé jako slib Chlapce. Jen vyslechněte ten rozdíl:

Chlapec vykřikne: „Ty jsi moje jediná královna.“ Ach, jak to zní!

Zatímco Chlap mlčí. Dávno ví, že nezáleží na tom, co říká. Protože to, jestli je žena jeho jediná královna, se pozná pouze z jeho činů.

Láska není jen to, co cítíme a říkáme. Láska je především to, co DĚLÁME.

  • Všechny mé knižní bestsellery si můžete zakoupit pouze zde.
  • Nevíte, kterou knihu si vybrat podle Vaší okamžité situace? Tady je rádce.

© Petr Casanova