Víkend plný inspirace, cestování a mimořádných zážitků

Ach, jak nadosah to našinec má...

Počasí si s námi poslední dobou pěkně pohrávalo a například poslední listopadový víkend nám dal jasně najevo, že zima už klepe na dveře. Ti z vás, kteří se donutili opustit o víkendu teplo svých domovů a vyrazili třeba do Prahy na cestovatelský festival Kolem Světa, jistě nelitovali.

My jsme měli možnost účastnit se festivalu i s fotografem Petrem Janem Juračkou. Petra jsme doprovodili i s jeho novou knihou Ze života fotografa, kterou si zde mohli návštěvníci zcela výjimečně koupit mimo náš e-shop, nechat podepsat přímo autorem a obstarat tak krásný vánoční dárek. Se všemi návštěvníky jsme za víkend procestovali doslova celý svět a nasbírali inspiraci a zkušenosti od nejrůznějších cestovatelů.

Vedle přednášek byl na festivalu připravený také velmi pestrý program, jehož součástí byla nejen prezentace tanců ze všech koutů světa, ale také ochutnávka exotických pokrmů například z Konga, Ugandy, Jižní Afriky, Indonesie, Indie, Kyrgyzstánu, Vietnamu a dalších destinací. Musíme vám říci, že občas jsme se museli opravdu rozmýšlet a sbírat odvahu, než jsme něco ochutnali. Všichni jsem se ale ve zdraví dožili dalšího dne a nelitovali našich chuťových experimentů.

Když člověk tráví celý víkend ve společnosti cestovatelů a na jejich přednáškách si vyslechne mnohdy až neuvěřitelné, ale velmi inspirativní a často i komické příběhy, sám hned dostane chuť opustit pochmurné podzimní počasí a vyrazit s rodinou, nebo přáteli někam do tepla. Nejlépe do nějaké exotické destinace, kde by mohl také zažít něco nového a nevídaného, co by mu pomohlo rozšířit si své obzory a naplnit cestovatelský deník novými zážitky. Když se řekne exotická destinace, co vás jako první napadne? Nás třeba napadlo, jak se do takové destinace dostat.

Začali jsme proto hledat na internetu a velmi příjemně nás překvapilo, jak jednoduché je navštívit třeba Srí Lanku, Zanzibar, Nepál či Omán. Všechny tyto čtyři destinace můžete navštívit s flydubai jen s jedním přestupem a svou cestu za exotikou, si tak zpříjemnit návštěvou přepychové Dubaje. Vpřípadě, že budete mít mezi dalším spojem několikahodinovou prodlevu, si zde můžete čekání proměnit v plnohodnotnou expedici do asijského města budoucnosti.

Boeing 737 MAX

Ranní let z Letiště Praha (8:00) přistává v Dubaji v 17:00. V případě delšího čekání na přestup tak můžete strávit celý večer ve městě. Cesta do centra a zpět trvá taxíkem asi hodinu. Pokud budete mít méně času, zajeďte se podívat alespoň na mrakodrap Burj Khalifa, nejvyšší budovu světa, z jejíhož vrcholu budete mít celou metropoli jako na dlani. Vstup doporučujeme zarezervovat předem, zaplatíte tak zhruba třetinovou cenu. Pokud budete mít času více, obohaťte si prohlídku o Dubai Mall, největší obchodní centrum na světě s mořským akváriem a kluzištěm. Vycházku můžete také okořenit gurmánským zážitkem. V Dubaji na ně budete narážet na každém kroku. A jestli váš čas stále nebude neúprosný, nezapomeňte si odpočinout na jedné z dubajských pláží, například JBR nebo Kite Beach.

Business Class v Boeing 737 MAX 8

Zkušení cestovatelé dobře vědí, že druhý let po náročnějším přestupu už bývá dost úmorný. I proto nás zajímalo, jak je to u flydubai s komfortem. Cestující si zde mohou užívat inovativního interiéru Boeingu 737 MAX 8, který začala společnost nově používat, změnila tím svou palubní nabídku a svým cestujícím nyní nabízí skutečně komfortní přepravu. Ti náročnější se v business třídě vyspí na plně polohovatelném sedadle a dost místa pro slušnou relaxaci slibuje i nová ekonomická třída.

Konfigurace Business Class na palubě Boeingu 737 MAX 8

Vytvarované skořepinové sedačky patří mezi nejpohodlnější a poskytují cestujícím pocit většího soukromí. V každé z nich najdete zabudovanou obrazovku s HD rozlišením a nabídkou filmů, hudby i her. Systém osvětlení pak umožňuje, abyste si světlo sami přizpůsobili podle toho, čemu se zrovna chcete věnovat. Dopravce se za nový interiér a další inovace dokonce pyšní významným oceněním APEX AWARDS z amerického Bostonu.

Věříme, že i vás překvapilo, jak jednoduchá a komfortní může být v dnešním moderním světě výprava za exotikou. Máte i Vy nějaké typy na zajímavé exotické destinace, které můžeme navštívit odletem z Prahy? Budeme rádi, když je připojíte do komentářů pod článkem.

© Lukáš Eder