Užitečné dárky 2: Zdraví na míru aneb Jak vrátit tělu přesně ty látky, které mu schází

Jak nezvyklé – říkat tyto věty také sobě, nejen druhým...

První díl Užitečných dárků jsem věnoval častému dilematu mužů: Jak být při výběru vánočního dárku pro ženu originální, když si ženy mohou většinu věcí koupit samy, a hlavně si je dovedou vybrat lépe, než to zvládne muž?

Druhý díl věnuji dalšímu těžkému dilematu: Jak vůbec potěšit pod stromečkem člověka, který nemá energii? Copak jde věnovat zdraví?

Jde. Ale má to háček. Paradoxně je těžké najít řešení v lékárně. Proč? Protože každý jsme jiný. Každému nám schází něco jiného. A to, co nám schází, se v průběhu času mění. Zatímco léky, jakkoli jsou účinné, mají jednu vadu. Nejsou dělané na míru každému z nás. Jsou plošné. Proto někomu pomohou skoro stoprocentně, jinému už tolik ne a dalšímu nezaberou vůbec. A také proto v příbalovém letáku najdete soupis možných nežádoucích účinků. Není to chyba léku. Ten lék prostě neví, kdo jste.

Aby darovaný lék pomohl obdarovanému skutečně stoprocentně, musel by mu být vyroben na míru. A právě takové léky existují. Zdají se jako zázračné, protože fungují stoprocentně. Dají konkrétnímu člověku přesně to, co mu chybí. A kde je sehnat?

Klinika „zázraků“

V České republice je jediná certifikovaná anti-aging klinika. Jmenuje se A2C (akronym pro Anti Aging Clinic). A uvedu jeden jediný příklad konkrétní pomoci na míru. Třeba právě to bude Váš vánoční tip. Jde o bio-identický hormonální krém.

Hormony. Pro nás něco nesrozumitelného. Nevidíme je, nemůžeme si na ně sáhnout, proto těžko chápeme, že právě ony jsou s námi každý den i každou minutu. V našem těle se už od narození vyskytují přirozeně a mají zásadní vliv jak na naši psychiku, tak na náš vzhled. Problém je, že s postupem věku ubývají a nás začne trápit jejich nerovnováha, která se projevuje řadou nepříjemných faktorů – od častější únavy přes nesoustředěnost a stále hlubší vrásky až po povadlou kůži.

Říkáme tomu, že stárneme. Jenže nejde o čas. Kdyby šlo o čas, všichni stárneme stejně. Jde o konkrétní hormony, které nám začínají chybět. Kdybychom je doplnili, stárnutí zpomalíme.

No jo, ale jak je doplnit?

Hormony ovlivňují Tvou náladu i Tvůj vzhled. Když Ti chybí, cítíš to i vidíš to. Když se Ti vracejí, jako by se vracel čas.

MUDr. Monika Golková, jediná anti-aging certifikovaná specialistka v Česku a na Slovensku a vedoucí primářka A2C, říká: „Naše tělo si hormony produkuje samo. Tento proces ale, jak už to tak u člověka bývá, není nekonečný. Už kolem 25. roku života začíná naše hormonální produkce klesat a ve 30 letech se naše pleť stává dehydratovanou, ztrácí pevnost, elasticitu a tvoří se více mimických vrásek. Ovšem tohle období lze výrazně oddálit. Dodat tělu ty hormony, které mu chybí. Ony pak udrží naši pokožku krásnou a svěží. Aby ne, když jsou zodpovědné za správnou produkci kolagenu a elastinu, zdravou hydrataci pleti a její buněčnou regeneraci.“

Chcete běžet do lékárny nebo drogerie a žádat hormony? Jenže jaké? Jaké konkrétně Vám scházejí, to víte?

Monika Golková je členkou vědecké rady World Society of Interdisciplinary Anti-Aging Medicine a prezidentkou Asociace medicíny proti stárnutí ČR.

Monika Golková to ví. Respektive dozví se to. Z odebraného vzorku krve, DNA a vlasů odhalí, které konkrétní hormony Vám začaly chybět. Může to být třeba:

  • estrogen, který zmírňuje hluboké kožní vrásky. Nebo progesteron, díky kterému se pleť stává pevnější a zářivější
  • nebo melatonin, který vytváří ochranu proti slunečnímu záření a vzniku nežádoucích pigmentových skvrn
  • nebo androstanolon, který podporuje tvorbu elastinových vláken a dodává tak pleti větší pevnost
  • nebo jakýkoli jiný hormon, při jehož absenci dochází k poruchám Vaší paměti, osteoporóze, vypadávání vlasů, akné, stárnutí kůže, množení vrásek a pigmentových skvrn, spánkovým poruchám, fibromyalgii (bolestem celého těla), depresím, úzkostem, poruchám imunity nebo stále vysušenější kůži… Jak snadné je to vyřešit!

Zjištěné chybějící hormony Vám totiž budou namíchány. Ano, na míru Vašeho těla. Obdržíte krém, který Vám dodá přesně to, co Vašemu organismu schází.

Po celý den se začne vracet to, co Tvému tělu chybělo.

Aplikace je snadná. Krém se natírá na pokožku, a to na místo bez chloupků (optimálně na vnitřní stranu paží nebo stehen). Právě na těchto místech se totiž do těla nejlépe uvolňují obsažené účinné látky. A pozoruhodné jsou tři parametry:

  1. Ty hormony jsou bio-identické. To znamená, že jsou naprosto totožné jako ty hormony, které jsme v minulosti v těle měli, ale vymizely. Ačkoli tedy tyto látky přicházejí do organismu zvenčí, účinkují shodně jako naše vlastní hormony, a proto je tělo velice dobře snáší.
  2. Jde o transdermální terapii, tedy přes kůži. Je to nejvhodnější způsob, jak dodat tělu chybějící látky, protože na rozdíl od pilulek nebo injekcí obchází žaludek a játra a nezatěžuje je.
  3. Napsal jsem: „do těla se UVOLŇUJÍ“. Nikoli „uvolní“. Jde o proces, pozvolné vstřebávání přípravku. Krém stačí aplikovat jen jednou denně. Není nutné tedy polykat žádné prášky, které by organismus zbytečně zatížily, ani trpět injekce, které způsobují obrovskou nástupní hladinu hormonů, jež ale postupně klesá. Ne, Váš vlastní hormonální krém se uvolňuje postupně a rovnoměrně během celého dne.

Navíc je neparfémovaný, a díky tomu vhodný i pro citlivou pokožku. „Výsledek je cítit už po pár týdnech od první aplikace. Tak rychle se hormony stanou naší součástí, a hlavně tělo poděkuje. Začne mu být výrazně lépe. To víte, v přírodě platí, že jestliže tělu něco bereme, měli bychom mu to také vracet. Tělo to postupem věku očekává, a když se nedočká, reaguje příznaky, které nemůžeme přehlédnout,“ říká doktorka Golková.

Únava. Strádání. Bolesti. Stále častější deficit energie… Proč tedy tělu nedat to, co hlasitě vyžaduje? Pokud máte nablízku někoho, kdo takovou pomoc potřebuje, a chcete mu pod stromeček darovat skutečnou hodnotu – návrat jeho pohody a zdraví –, na A2C klinice by ještě mohli mít vánoční certifikáty, a to dokonce s 10% slevou!

© Petr Casanova