Proč si muži myslí, že stačí peníze, ale ženy potřebují i jejich čas

- Reklama -

5. málo, které ženy potřebují: Čas, i pro sebe

Čas je nejdražší komodita, kterou v životě máme. Nelze ji koupit ani zcizit v supermarketu; nikdy nebude ve slevové akci.

Důležitý čas je pro ženy dvojí. Čas s partnerem a čas bez partnera. Oba tyto časy ženy naplňují, pokud jsou ve správné rovnováze.

Ženy jsou šťastné, když se jim partner soustředěně a plně věnuje. Když odloží notebook, ztiší mobil. Když tichým aktem naznačí, jak je pro něj žena důležitá. Ani nemusí mluvit. Stačí obejmout a skutečně (byť chvíli) s druhým BÝT.

Stejně tak jsou ženy ale šťastné, když mohou prožít druhou polovinu naplnění: užít si čas jen pro sebe. Nejen když samy pečou cukroví nebo nakupují dárky, ale když mohou jakkoli vypnout. Říká se tomu „duševní hygiena“. Je to specifický mezičas a meziprostor, ve kterém jen nechávají volně proudit své vědomí, oddávají se snění nebo myslí na to příjemné, co je v životě čeká.

Jsou to opět spojené nádoby. Bez času s partnerem nechutná čas bez partnera. A naopak – i samota se přejí.

Těch mál je mnohem víc. Toto je jen pět, na ukázku.

Ale ta mála mají i muži. Ostatně, uvidíte zmiňuji je v knize Protože.

I muži totiž potřebují být šťastní. A ženy by nám měli chtít rozumět.

Jde přece i o jejich štěstí. O naše SPOLEČNÉ štěstí.

Jak budovat vztah přes všechny těžkosti? O tom je kniha 250 zákonů lásky. Jak pochopit partnera, který s námi budovat nechce? O tom je kniha Dvanáct srdcí. Jak přijmout samotu, najít po rozchodu sebehodnotu, sebejistotu, sebevědomí, zkrátka cestu k sobě samému? O tom je kniha 100 nejkratších cest k Tobě. Jak se vyrovnat s vlastními emocemi, které nás staví proti rozumu? O tom je kniha Protože.

Vánoční Speciál jako unikátní dárek pod stromeček je možné ještě sehnat zde

© Petr Casanova