Přímé lži do očí: 5 kroků, jak ustát lidi dvou tváří

- Reklama -

5. krok: Ukliďme nepořádek a komplikace na své cestě

Mnohdy máme talent komplikovat si život. Jenže v nepořádku nenajdeme jednoduchost. Ve svárech nenajdeme harmonii. Potřebujeme zkrátka pročistit vzduch.

Zjednodušit si život neznamená jen vidět, s jakým málem můžeme vyžít. Ale také jak efektivně můžeme žít, pokud důležité věci posuneme do popředí. Důležité jsou ty, které dělají rozdíl v naší náladě a znamenají pro nás nejvíc. Platí, že méně je více. Proto místo přidávání lidí, aktivit a problémů zlepšujme svůj život odečítáním. Zbavujme se balastu, bordelu, negativních vlivů a jedovatých vztahů. Při takové inventuře zjistíme, že je velký rozdíl mezi tím, co chceme a co potřebujeme.

Neuklidit si na své cestě znamená kopat do překážek dál. To nemá smysl. Kdykoli takový smysl ve svém životě postrádáme, řešení je jednoduché. Abychom se neutápěli v sebelítosti, stačí přestat být sebestředný. Pomoci někomu druhému – tím nejlépe pomůžeme sami sobě. Lidé by si ušetřili spoustu problémů a trápení, kdyby si uvědomili, že v pomoci druhým je klíč k vlastní spokojenosti. Pomozme tedy v první řadě těm, kteří neumějí být k nám upřímní. Pokud nepomáhá komunikace, netrapme je. Ani sebe. Jim i nás to z dlouhodobého pohledu prospěje.

Jak krok za krokem ustát zrady, podrazy, vlastní chyby i klacky, které nám nahází život pod nohy? O tom je celý Vánoční Speciál, unikátní dárek pro Vás či Vaše blízké pod stromeček. Vše o něm je zde

Všechny mé knihy i magazíny seženete zde

© Petr Casanova