Potřebuji změnu, ale bojím se jí. 50 zamyšlení pro nerozhodné

Opravdu tohle potřebuji?

Jsem v situaci, která mi nevyhovuje. Co mám dělat?

Nejvíce dotazů, které mi chodí, je spojeno s nerozhodností.

Ti lidé totiž vědí, CO mají dělat. Vědí, že pokud člověk není spokojen v situaci, v jaké se nachází, měl by ji ZMĚNIT. Pokud ji nezmění, v té situaci zůstane.

Zní to prostě. Přesto lidé, kteří nejsou spokojeni se svým životem, jej nemění. Opakují nadále tytéž vzorce chování a diví se, že změna nepřichází. Jenže stejné činy nemohou přinést jiné výsledky.

Mnoho lidí čeká na zázrak a neuvědomuje si, že tím zázrakem je jejich vlastní jednání. Mnoho lidí čeká na spasitele a neuvědomují si, že toho spasitele už v sobě mají. Jen potřebují zjistit, že tím hrdinou, na kterého tak dlouho čekají, jsou oni sami.

Celé nové vydání magazínu FC jsem věnoval novým začátkům. Proč máme strach z toho, co potřebujeme udělat? Proč je tak těžké začít? Proč je tak těžké pokračovat? Proč je tak těžké své cíle dokončit? A proč by pro nás neměl být důležitý ani tak cíl jako cesta sama? O tom všem nové vydání je. I o „zázraku“ v těch nejtěžších chvílích včetně úrazů a nemocí.

Pokud velmi toužíte po nějaké pozitivní změně ve svém životě, ať se týká životního stylu, způsobu přemýšlení nebo dosahování konkrétních snů, toto je, prosím, 50 zamyšlení, které nejvíce ovlivnily mě a se kterými budeme pracovat i v magazínu.

1. Chceš-li opravdu změnit svůj život, musíš nejdříve změnit své myšlení. Jedině jiné myšlení přinese jiné činy a jiné činy vede k jiným výsledkům. Jak řekl už Einstein, žádný problém nelze vyřešit za použití těch myšlenek, které ho vytvořily. 

2. Začni s tím, co máš, kde jsi a kdo jsi. Je to výchozí pozice, ne konečná.

3. V průběhu cesty se budeš zlepšovat a teď neřeš, na jakém místě v pořadí jsi. Pamatuj, že doběhnout poslední je lepší než vůbec nedokončit. A nejhorší je vůbec neodstartovat. Více o muži, který doběhl poslední, ale neprohrál.

4. O žádném problému nepřemýšlej přespříliš. Nebo vymyslíš problém, který předtím neexistoval. Příliš dlouhé přemýšlení, jak něco udělat, vede nejčastěji k tomu, že neuděláš nakonec vůbec nic.

5. Na začátku žádného úspěchu v životě není náhoda, ale lidské rozhodnutí. Nezáleží na tom, co si o sobě myslíme my nebo druzí. Jistě nás napadne, že to nedokážeme. Úspěch je totiž především o překonání sebe.

6. Nečekej se začátkem na nějaké dokonalé podmínky. Dokonalost totiž nepadá z nebe, dokonalost se vytváří. Už tím, že začneš, učiníš jakékoli podmínky dokonalými.

7. Úspěch spočívá v lidském jednání. Naučíš-li se konat ve směru svých cílů, začneš se přibližovat k úspěchu.

8. Konat znamená už neprokrastinovat, neodkládat. Žádný den v kalendáři se nejmenuje Jednou, Někdy, Příště. Co odložíš jednou, odložíš vždy. Každé Jednou se může proměnit v Dnes a každé Dnes se může proměnit v Jednou.

9. Nikdy neříkej, že Zítra bude vhodnější den. Protože Zítra můžeš zjistit, že vhodnější den byl Včera. A žádné Včera už nikdy nevrátíš.

10. Snaž se ke každému dni přistupovat jako k velké příležitosti odměnit se. Snaž se zkrátka Dnes udělat něco, za co si Zítra poděkuješ.

11. Uč se pravidelnosti. Na tom, co děláš každý den, záleží mnohem víc než na tom, co uděláš jednou za čas.

12. Život neodměňuje ty, kteří se snaží o dokonalé nápady, ale ty, kteří mají hotové výsledky.

13. Základ je v Tvém chtění. Jestli chceš něco dokázat, najdeš způsob, jak to dokázat. Jestli nechceš, ten způsob nenajdeš. Kdo hledá, může najít. Kdo nehledá, nikdy nenajde. Vyjma výmluvy, proč to nedokázat.

14. Zkusit něco a neuspět je vždycky cennější než nezkusit nic. Při neúspěchu totiž získáš zkušenost.

15. Cesta k úspěchu je v zásadě jednoduchá: V každém okamžiku dělej to nejlepší, co umíš. Tvé chyby Ti ukážou cestu, co můžeš zlepšit.

Tíží Vás chyby nebo minulost? Jak k nim přistoupit od Nového roku nebo jiného dne, který si určíme jako nový začátek?

Otočte, prosím, na 2. stránku.