7 znaků správného partnera – pro obchod, nebo život

- Reklama -

6. Je realista

Správný partner je realista proto, že dobře ví, že nikdo na světě nedokáže být šťastný ani úspěšný pořád. Život je změna, nakonec i změna je život. Příroda jsou samé vlny, stejně jako náš život a naše nálady. To je zkrátka realita. A i proto má správný partner realistická očekávání.

Nesprávný partner do nás promítá vlastnosti a schopnosti, které nemáme a on by si jen přál, abychom je měl. Loď, která je na suchu, dál sune na břeh v bláhovém domnění, že jí snad narostou kola nebo křídla.

Jak zdůrazňuji ve Vánočním Speciálu, správný partner je realista proto, že ví, kde jsou hranice člověka. Například v tom, že je schopen žít maximálně jednoduchý život. Ten se žije tak, že děláme to, co říkáme, a říkáme to, co si myslíme – všechno ostatní je příliš složité. Žít v realitě tedy znamená dodržovat své sliby. Bez tohoto realistického přístupu nelze budovat žádný skutečný (reálný) vztah. Vztah bez dodržovaných slibů a důvěry je pouze virtuální, fakticky existující jen v mysli jednoho.

Správný partner je realista i proto, že ví, že dokud žijeme, máme možnost rozhodovat o svém čase. Neexistuje tedy to, že bychom „neměli čas“. Dokud žijeme, máme čas. A to, jak s ním zacházíme, je pouze otázka našich priorit – vždycky svůj čas věnujeme pouze tomu, co je pro nás nejdůležitější. Jinak bychom tomu čas nevěnovali.

Jestliže tedy spolu dva lidé mají budovat vztah (ať firmu, nebo rodinu), jestliže mají řešit problémy, naslouchat a dělat kompromisy, tak na to všechno musejí mít čas. Nemá smysl někoho nutit, aby si na nás udělal čas. Protože skutečný partner si ho vytvoří automaticky. Jinak nás jen za svou prioritu vydává.

7. Neodchází

Někteří „partneři“ jsou v naší blízkosti, jen dokud jim nabízíme něco, co oni potřebují. Jakmile ten důvod ztratí, odcházejí. Ano, oni potřebují důvod, aby byli našimi „partnery“. Ale skuteční partneři nepotřebují žádný racionální „důvod“, aby nám po večírku pomohli uklidit. Jejich jediným důvodem je to, že my jsme jejich partneři. Že jim na nás záleží. Že při nás vždycky stojí. Proto klidně sestoupí i do bláta, pokud v něm ležíme. Ne proto, že by jim v blátě bylo dobře. Ale proto, že nestrpí, abychom v blátě byli sami.

Proto poznat skutečného partnera není těžké – obzvláště, když se v blátě nalézáme. Pokud v něm ležíme sami a zoufáme si nebo jsme dokonce schopni se někoho doprošovat, zda by se opravdu nechtěl k nám vrátit a ve chvílích neštěstí nám pomoci, pak je tím volaným nejspíš někdo, kdo žádný partner není. Správný partner se totiž nikdy nepotřebuje do našeho života vracet. A víte proč? Protože správný partner z našeho života nikdy neodejde.

A chcete-li někdy slyšet jeho důvod, vemte jed, že Vám odpoví: Ten veškerý důvod jsi Ty.

Máte stejný „důvod“ někoho blízkého potěšit na Štědrý den, zkuste mu pořídit Vánoční Speciál 2018. Více než 144 stran podpory do těžkých chvil v celém příštím roce. Získat lze ještě zde

© Petr Casanova