7 znaků spřízněné duše

Zavřeš oči, a v té chvíli to víš. Je to nejkrásnější člověk, jakého kdy Tvoje mysl neviděla. Protože ho najednou soudíš srdcem, duší, emocemi.
- Reklama 4 -
Soulmate (čti soulmejt) = spřízněná duše. Poprvé použito Platonem

Život je změna. Říkám to pořád.

Ve svých knihách nabádám k trpělivosti, pochopení života, víře v lepší zítra. Koneckonců, celou svou novou knihu Protože jsem věnoval argumentům, proč věřit v slunce, i když momentálně nesvítí, proč věřit v lásku, i když ji z druhé straně momentálně necítíme, proč nerezignovat na život, i když si momentálně myslíme, že nekoná tak, jak si přejeme.

„Už nikdy nebudu šťastná,“ říkala mi jedna z nejznámějších českých modelek. Ne a ne mi věřit, že bude šťastná, ba že bude dokonce o to šťastnější, čím větším neštěstím si prošla. A hle, přišla mi SMS:

Nedivím se.

Snažím se vracet víru i těžce zkoušeným lidem, kteří se přihlašují na naši speciální seznamku. Nevěří, po všech zklamáních, že by tam mohli najít životního partnera. A pak náhle dostanu e-mail:

Proč na každého čeká správný protějšek? Proč se tak zdráháme tomu uvěřit? Proč svou soulmate neumíme hned poznat? To jsou proč, na která odpovídám v knize Protože – v první knize věnované rozumu, aby snáze pochopil srdce.

Když otevřeš oči…

Rozhlédni se. Vidíš párový svět. Dvě máme oči, uši, nosní dírky, ruce, nohy… i mozek a srdce jsou na dvě půlky. Jistěže i duše má svou spřízněnou polovinu.

Už čtyři sta let před naším letopočtem o takzvané „soulmate“ psal Platon. Vysvětloval, že dávní lidé měli původně čtyři paže, čtyři nohy a hlavu s dvěma obličeji. Bůh je rozpůlil, aby zasvětili život hledání – ČEHOSI, co nedokážou pojmenovat, ale co vycítí, když TO potkají.

Nevycítí to však běžnými smysly. Zrakem, sluchem, čichem, chutí ani hmatem. Musejí zapojit to, co v normálním životě použít zapomínají – duši.

Tím Bohové, podle Platona, zajistili, aby lidé nikdy nepohrdli svou duší. Životním radarem, který nejen v lásce budou potřebovat.

Když zavřeš oči…

Jak „vidět“ duší? A jak jí uvěřit, když jsme zvyklí nevěřit ničemu, co nevidíme očima?

Je to někdy legrace, jak lidé o své intuici pochybují. Jak se snaží posuzovat lásku myslí nebo zrakem. A přitom spřízněná duše se pozná jinak.

Už když ji potkáte, je jiná než všechny ostatní. Tak zvláštní tím, že…

Může Vám dlouze vyprávět, a přitom Vás nenudí. Může s Vámi sdílet svá trápení, obavy a chyby, a Vy ji nesoudíte. Může Vám svěřovat své úspěchy, a Vy jí nezávidíte, protože jí přejete.

To všechno proto, že to není nikdo cizí. Jste to „Vy“.

Vejde Vám do života a Vy v té chvíli VÍTE, že ji nebudete schopni nahradit.

Jako by byla zámek a Vy klíč. A jediné, co Vás napadne, je: „Tak to jsi Ty, na koho jsem celou dobu čekal…“

Ne dvě duše v jednom vztahu, ale jedna duše ve dvou lidech

Jak se sžíváte, chápete, že před sebou nemůžete mít žádná tajemství, protože jste beztak zámek a klíč – navzájem stále odemčeni.

Můžete ukázat celé své Já a druhému to nevadí. Naopak, je šťastný, když jste sami sebou. Poprvé cítíte, jaké to je být milován za to, že KDO jste, ne za to, kým předstíráte, že jste.

Čím déle, tím více nabýváte podezření, že nejste dvě duše tvořící jeden vztah, ale že Váš vztah je tvořen jedinou duší ve dvou tělech.

Splýváte. Druhý při Vás stojí a Vy při něm, ať procházíte čímkoli. Dokonce si rozumíte i v tichu. Nepotřebujete mluvit ústy. Protože konečně chápete, že osudový vztah není jen o slovech. Je o propojení bytostí, které si rozumí mnohem více tehdy, když komunikují duší, myslí, srdcem.

Láska pro Vás přestává být stavem, kdy dokážete vyjmenovat tisíc důvodů, proč druhého milujete. A začíná být stavem, kdy nejste schopni nalézt jediné slovo, kterými byste popsali, co skutečně cítíte.

To je soulmate. Jin k Vašemu Jang, který nesmíte nechat odejít, protože bez něj byste nebyli kompletní. Osoba, která kdyby se stala nejlepším přítelem, pocítíte to jako ztrátu.

Soulmate je víc než nejlepší přítel.

Jak se hledá?

Otočte, prosím, na 2. stránku.

- Reklama 5 -