5 LÁSKAvostí ve vztahu aneb Jak dělat kompromisy

- Reklama 4 -

Pátá LÁSKAvost: Opravuj

Všichni děláme chyby. Všichni tedy občas zraníme i své blízké, které máme rádi. Místo abychom druhého ocenili, zesměšníme ho. Místo abychom druhého podpořili, odradíme ho. Místo abychom ho objali a políbili, odstrčíme ho.

Nikdo nejsme dokonalý. A největší chybu dělají ti, kteří si na dokonalé hrají, protože ti své chyby neuznávají, tudíž nenapravují.

Pamatujme si, že není zdaleka důležité to, že jsme chybovali, jako to, jak s chybou dál naložíme. Omluvit se za podrážděnost nebo pohrdání tím, co druhý potřebuje, nestojí žádný čas, jen pár slov. A už v pouhých 6 písmenech (Promiň) jsou stlačená celá vyznání, která vyprávějí o tom, jak nám na druhém záleží a že jsme zkrátka jenom lidé.

Promiň znamená Opravuji.

Vím, že se občas všichni zlobíme na druhé, protože dělají věci, se kterými se neumíme smířit. Připomeňme si, že jsou zkrátka jiní než my. Co nedokážeme pochopit, zkusme alespoň přijmout.

Hloupí lidé nevidí do budoucnosti. Otec je schopen ponižovat matku před vlastními dětmi a pak se diví, že to děti začnou považovat za přijatelné chování. Diví se, jak to, že syn je agresivní a dcera si agresivitu od druhých nechává líbit.

Opravujme, protože chybami, které neopravíme, ničíme mnohem víc než jen náš vztah.

Jak píšu v nové knize PROTOŽE, než druhému něco řekneme, zvažme, zda je to nutné, zda je to pravdivé a zda je to LÁSKAvé.

Láska je energie. Rozpíná se nejen k tomu, komu ji adresujeme, ale také v nás, kteří ji vysíláme. Podobně jako zlo. Rozmysleme si, čím se chceme naplnit.

Já ve vztahu zlo nechci. A Vy?

Novou knihu PROTOŽE si můžete objednat zde

© Petr Casanova

- Reklama 5 -