Pořád čekám. Kde je můj osudový vztah? Kde dělám chybu?

- Reklama -

5. chyba: Zůstáváme s člověkem, který s námi zachází jako s někým ledajakým.

Možná jste už v situaci, kdy tomu, co teď napíšu, neuvěříte. Nicméně to nic nemění na tom, že to tak je:

Nikdo není obyčejný. I Vy máte svou hodnotu a svou výjimečnost. To, že ji druhý nevidí, neznamená, že žádnou nemáte. Ani to neznamená, že to je Vaše chyba.

Jednou z věcí, které v životě můžeme ovlivnit jen velmi málo, je to, jak se k nám druzí lidé zachovají. Jsme jako lodě, které nemohou změnit směr větru. To ale vůbec nevadí. Můžeme přenastavit své plachty tak, abychom byli v cíli dokonce ještě rychleji.

Všechno má svůj správný čas. I těhotenství. I zrání vína. I zrání člověka. Na zdravé dítě, plné víno i silného partnera se vyplatí počkat. Jen si představte…

jak silný může být vztah, ve kterém se oba partneři vzájemně maximálně podporují!

čeho můžeme dosáhnout s partnerem, který chápe, že nejlepší způsob, jak někoho milovat, není měnit ho, ale pomoci mu dosahovat nejlepší verze sebe sama!

jak se budeme cítit s partnerem, který neměří vztah časem, jenž někam odtekl, ale časem, který jeden druhému věnujeme!

jak šťastní můžeme být s partnerem, který chce, ať máme vrásky od smíchu, ne od bolesti; který říká, jak je pyšný, že nás má; který naše štěstí staví na stejnou úroveň jako to své; který používá pouze pozitivní superlativy, když přátelům popisuje náš vztah; který říká „až“ a ne „jestli“, když mluví o naší společné budoucnosti; který je schopen stavět most k nám i z kamenů, které mu ostatní házejí do cesty.

Vím, že není snadné si takového partnera počkat, respektive se v takového sám vypracovat. A přece vím, že to stojí za to.

Protože vím, že stojí za to vztahy, kde on zachází s ní jako s královnou a ona s ním na oplátku jako s králem.

© Petr Casanova, celé portfolio autora včetně knih je zde, limitovanou edici kapesních Sborníků citátů lze získat pouze zde